Wypadek w Poznaniu, podczas którego zginął morderca z Woli Bachornej

Co chełmnianie wrzucają do swoich pieców w okresie zimowym? To sprawdzają municypalni.
- W większości miejsc nie stwierdzono nieprawidłowości – mówił podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miasta Chełmna burmistrz Artur Mikiewicz. - W jednym miejscu palono niedozwoloną substancją, a dokładnie - panelami podłogowymi. Sprawca tego wykroczenia otrzymał grzywnę w postępowaniu mandatowym. W piecach powinno się palić tym, co dozwolone.
Mieszkaniec ul. Dworcowej, który palił panelami podłogowymi został ukarany wysokim mandatem. Późniejsza rekontrola nie ujawniła nieprawidłowości.
W okresie jesienno - zimowym takich kontroli prowadzonych przez strażników miejskich z Chełmna kontroli było więcej.
Na ul. Jastrzębiej mężczyzna palił paletami wraz z gwoździami, zamkami i innymi metalowymi elementami. Dostał mandat.
Z kolei mieszkaniec ul. 22 Stycznia palił w piecu skarpetami i zużytymi ubraniami. On także otrzymał wysoką grzywnę. Re-kontrola u niego odbędzie się za kilka dni.
Natomiast na ul. Toruńskiej kobieta paliła w piecu materiały tekstylne - szmaty. Otrzymała mandat. Rekontrola odbędzie się u niej również za kilka dni.
Burmistrz podkreśla, że wielu mieszkańców miasta inwestuje w wymianę systemów grzewczych na ekologiczne. I wskazuje, że w 2022 roku z Urzędu Miasta Chełmno przekazano mieszkańcom łącznie 285.100 złotych na realizację inwestycji efektywnych ekologicznie. Za te dotacje udało się zrealizować 82 inwestycje.
- Cieszymy się, że możemy przekazywać chełmnianom pieniądze na inwestycje efektywne i że chcą oni z tych środków korzystać, bo to oznacza, że wspólnie wykazujemy się troską o jakość powietrza i środowisko naturalne – dodaje Artur Mikiewicz. - Szczegółowo: udzieliliśmy mieszkańcom Chełmna 39 dotacji na wymianę systemu ogrzewania, także 25 dotacji – na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych oraz 17 dotacji na zakupi i montaż pomp ciepła. Przekazana została również jedna dotacja na budowę przyłącza gazowego.