MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Chełmnie w Radzie Miasta zasiądzie radna z... losowania! Pierwsza taka sytuacja w historii

Monika Smól
Monika Smól
Małgorzata Zima jest pierwszą w historii Chełmna, która dostanie się do Rady Miasta w drodze losowania
Małgorzata Zima jest pierwszą w historii Chełmna, która dostanie się do Rady Miasta w drodze losowania archiwum prywatne M. Zima
Taka sytuacja nie miała miejsca w Chełmnie nigdy dotąd. Po raz pierwszy o być albo nie być w Radzie Miejskiej Chełmna zdecydowali nie tylko mieszkańcy popierając kandydata, ale również los szczęścia.

W okręgu nr 14 w Chełmnie, o tym, która z dwóch kandydatek rywalizujących ugrupowań dostanie się do rady Miasta Chełmna, zdecydowało losowanie.

Przeczytaj także

W okręgu tym o mandat ubiegały się m.in. Małgorzata Zima - reprezentująca KWW Przyszłość Chełmna i Paulina Ziółkowska - kandydatka KWW Chełmno - Miasto Mieszkańców.

Wprowadziłem do Rady Miasta Chełmna dwoje radnych - to Małgorzata Zima i Dominik Pilkiewicz - mówi Mariusz Kędzierski, który po kadencji przerwy wraca na stanowisko burmistrza Chełmna. - Małgorzata Zima zdobyła tyle samo głosów co Paulina Ziółkowska. Musiało odbyć się losowanie, które zdecydowało, że to kandydatka z mojego Komitetu będzie w Radzie.

O być albo nie być pań losowanie zdecydowało po raz pierwszy w historii Chełmna.

To będzie moja trzecia kadencja - mówi Małgorzata Zima. - Dostałam 199 głosów, tyle co Paulina Ziółkowska. Po północy, gdy byłam z członkami naszego Komitetu, zadzwonił telefon naszego komisarza wyborczego, że będzie konieczne losowanie. Byłam bardzo zaskoczona. Pojechałam na nie z mężem o 4:30, po telefonie od pań z Biura Rady Miasta Chełmna. Mówiłam do niego w drodze, że znając mój brak szczęścia w grach losowych, pewnie i teraz się nie uda. O godz. 5:05 było po wszystkim. I znów byłam zaskoczona - bo to mnie wylosowano.

Radna przyznaje, że długie godziny oczekiwania były nerwowe.

Ale tym większa była potem radość. Jak się odbywało losowanie? Karty trafiły do urny, tam je wymieszano i losujący pan wyciągnął jedna - moją - cieszy się Małgorzata Zima. - Obecnych przy tym było wiele osób, między innymi burmistrz Artur Mikiewicz, sekretarz miasta, Remigiusz Mikrut, który był komisarzem w Komitecie kontrkandydatki. Cieszę się z wszystkich głosów mieszkańców i z tego, że tym razem szczęście też było po mojej stronie.

Co ciekawe, nowo wybrany burmistrz po raz czwarty nie ma większości w Radzie Miasta.

Przez moje trzy poprzednie kadencje również nie miałem większości i dawałem sobie radę. Zawsze jakoś się porozumieliśmy. Tym razem również mam pomysł na rozwiązanie tej sytuacji - przyznaje Mariusz Kędzierski - Jakoś się dogadamy.

Nowa rada to wiele zmian. Żegnają się starsi spośród radnych obecnej kadencji m.in.: Wojciech Strzelecki, Waldemar Piotrowski, Wiesław Derebecki.

Dowiedz się również

Rada Miasta się zmieni, są nowe, młode osoby - mówi Magdalena Zima.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Chełmnie w Radzie Miasta zasiądzie radna z... losowania! Pierwsza taka sytuacja w historii - Chełmno Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska