- Bardzo cieszy mnie, że Karta Inowrocławianina jest przedsięwzięciem, które cały czas się rozwija. Korzyści z posiadania karty widzi coraz więcej mieszkańców Inowrocławia - podkreśla prezydent.
Ostatnio ratusz zawarł nowe umowy z czterema firmami, w których można już korzystać z rabatów. I tak, Centrum Rehabilitacji "Nika Medica" oferuje 15-procentową zniżkę na zabiegi z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii. Z kolei 20-procentowa zniżka obowiązywać będzie na przejazdy turystyczne "meleksem" po Solankach i mieście, które wykonuje firma Haliny Kijak.
Salon Audiofon proponuje posiadaczom Karty Inowrocławianina z wadami słuchu 25 proc. zniżki na zakup baterii, filtrów i akcesoriów pielęgnacyjnych oraz bezpłatną diagnostykę słuchu, dopasowanie aparatów słuchowych i konsultacje audioprotetyczne.
Do projektu przystąpiła też firma "Uwaga Szkło" Adama Łożykowskiego. Oferuje 25 proc. zniżki na wyroby artystyczne oraz 10 proc. na usługę projektowania wnętrz.
Jak zauważył prezydent, część z zaoferowanych usług przez firmy, które dopiero co przystąpiły do Kart Inowrocławianina wpisuje się w program związany z czystym powietrzem i czystym miastem. Odpowiada też uzdrowiskowemu charakterowi Inowrocławia. - Dzięki takim firmom Inowrocław będzie zdrowy, czysty i zielony - stwierdził Ryszard Brejza.
Warto przypomnieć, że Karta Inowrocławianina wprowadzona została w styczniu 2017 roku i szybko zdobyła sobie uznanie wśród mieszkańców i właścicieli firm. Obecnie posługuje się nią około 5400 osób, a zniżki na usługi i artykuły w przedziale od 5 do 25 procent oferuje 47 firm, m. in. branży: odzieżowej, gastronomicznej, sportowej, komputerowej, transportowej, farmaceutycznej, narzędziowej, medycznej i rehabilitacyjnej.
Wszelkie informacje dotyczące Karty Inowrocławianina można znaleźć na stronie internetowej ratusza - www.inowroclaw.pl. Znajduje się tam także wykaz firm, które przystąpiły do projektu, jak i lista punktów, w których można składać wnioski o wydanie karty. Dodajmy, że mogą ją otrzymać osoby, które mieszkają w Inowrocławiu i składają deklaracje podatkowe w miejscowym Urzędzie Skarbowym. Karta jest wydawana osobom dorosłym, na ich wniosek, a osobom powyżej 7 i poniżej 18 roku życia na wniosek rodziców. Dzieci do 7 roku życia korzystają z kart rodziców.
