https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Coraz więcej rozwodów. Najczęstszym powodem nadal pogoń za pieniądzem

(aga)
Najczęstszym powodem rozstań małżonków nadal jest emigracja zarobkowa.
Najczęstszym powodem rozstań małżonków nadal jest emigracja zarobkowa. Andrzej Bartniak
Apogeum - tak liczbę rozwodów w ostatnich dwóch latach komentuje kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świeciu. Najczęstszym powodem rozstań małżonków nadal jest emigracja zarobkowa.

Pogoń za pieniądzem odbija się na życiu rodzin zamieszkałych w gminie Świecie. Coraz częściej rozpadają się małżeństwa będące w rozłące z powodu pracy za granicą.

Przeczytaj także:On taki uroczy, czarujący, zaradny... Zgotował żonie piekło w domu?

- Kilka lat temu rozwodów było około 50 - 60. Teraz liczba ta oscyluje wokół 80 i jest to duży skok - ocenia Andrzej Krawański, kierownik USC w Świeciu. - Zjawisko to dotyczy głównie małżeństw zawartych po 2000 roku, choć zdarzają się też rozwody w grupie z dwudziestoletnim, a nawet dłuższym stażem.
Krawański ma orientację co do najczęstszych przyczyn rozłamu między małżonkami.

- Emigracja pojawia się regularnie i nie chodzi tylko o to, że małżonkowie w rozłące pocieszają się nowym towarzystwem. Słychać też o problemach rodzinnych, wynikających z trudu życia prowadzonego w samotności - wyjaśnia kierownik.

Jednym z tych problemów jest wychowanie dzieci. - Niektóre potrzebują twardej ręki - przypomina Krawański. - Gdy jej zabraknie i dziecko zaczyna schodzić na złą drogę, pieniądze tracą na ważności. To rodzi konflikty między małżonkami. Matki, które zostały w Polsce z dziećmi, nie chcą dźwigać wychowania w pojedynkę. Gdy nie znajdują zrozumienia u męża, rozwodzą się z nim.

Drobne pocieszenie, że liczba rozwodów w ubiegłym roku (79) jest znacznie mniejsza od liczby zwartych w tym czasie małżeństw. Było ich 187.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!

Czytaj e-wydanie »
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska