Culmen Chełmno i Zryw Wrocki powalczą o II ligę

Siatkarki Culmena drugi raz z rzędu wygrały III ligę. W sezonie 2011/12 nie oddały rywalkom nawet jednego seta Sławomir Wojciechowski
Zakończyły się rozgrywki III ligi kobiet. Bezapelacyjnie wygrały je siatkarki ZUR/Drukarnia Culmen Chełmno, które wygrały wszystkie mecze nie tracąc w nich nawet seta.

W ostatnim meczu sezonu Culmen Chełmno pokonał Polonię Bytoń 3:0 (4,10,4). Mecz trwał krótko, bo ok. 40 minut. Gospodynie wystąpiły w mocno osłabiony składzie (bez sióstr Stawikowskich, Moniki Mikołajczyk), ale nie miały żadnych problemów by pokonać najsłabszą ekipę III ligi. Tak więc sezon 2011/12 ZUR/Drukarnia Culmen kończy z imponującym bilansem - 8 zwycięstw bez straty seta. Po meczu chełmnianki odebrały puchar i medale za mistrzostwo.

ZUR/DRUKARNIA CULMEN: Monika Stawikowska, Agnieszka Stawikowska, Monika Mikołajczyk, Joanna Kliś, Monika Musiałowska, Monika Kutyła, Agata Rosińska, Sonia Kubacka, Mirosława Witko, Agnieszka Gadzińska, Alina Kleczyńska, Alicja Płoskońska, Paulina Wawrowska, Magdalena Wylangowska, Patrycja Stalmierska. Trenerzy - Grzegorz Bagieński i Leszek Plak.

W drugim spotkaniu ostatniej kolejki III ligi kobiet, które odbyło się 18 lutego, Zryw Wrocki zwyciężył Spartakusa Lniano 3:0 (14, 12, 15).Dzięki wygranej beniaminek rzutem na taśmę zajął 2. miejsce wyprzedzając Tucholankę Tuchola i zagra w półfinale o wejście do II ligi.

Tabela końcowa III ligi kobiet

1. Culmen Chełmno 8 24 24-0
2. Zryw Wrocki 8 14 17-13
3. Tucholanka Tuchola 8 14 17-14
4. Spartakus Lniano 8 8 10-18
5. Polonia Bytoń 8 0 1-24

Culmen Chełmno i Zryw Wrocki zagrają teraz w turniejach półfinałowych o wejście do II ligi.