Culmen Chełmno nie zagra w przyszłym sezonie w II lidze

Oriana Miechowicz (nr 10) pod koniec inauguracyjnego seta popisała się czterema udanymi atakami pod rząd, które przyczyniły się do wygrania przez AKS tej odsłony. Sławomir Wojciechowski
Siatkarki Culmena Chełmno zajęły ostatnie miejsce w turnieju półfinałowym o wejście do II ligi. Dziś w decydującym spotkaniu uległy studentkom z Olsztyna 0:3.

Culmen Chełmno - ASK OSW Olsztyn

CULMEN Chełmno - AKS OSW Olsztyn 0:3 (21:25, 14:25, 20:25)
Culmen: Gadzińska, Kleczyńska, Kubacka, Wylangowska, Wawrowska, Witko oraz Wojtalik, Szczepocka, Musiał.
AKS: Manikowska, Bronowicka, Kozłowska, Wesołowska, Gach, Miechowicz, Bartkowska (l) oraz Rogulska, Kłoczko.

Wczoraj w turnieju w Chełmnie AKS OSW Olsztyn zwyciężył APS TPS Rumia 3:0 (25:22, 25:14, 25:20). Ten wynik sprawił, że chełmniankom awans do turnieju finałowego dawała każda wygrana z zespołem z Olsztyna. Culmen do niedzielnego pojedynku przystąpił osłabiony brakiem kapitan Agnieszki Śniegowskiej, którą zatrzymały studia.

Podopieczne Karola Rosołowskiego zaczęły mecz źle (0:3, 2:6, 5:13). Dopiero po drugim czasie wziętym przez trenera gospodynie przebudziły się. Zaczęły gonić i po asie serwisowym Mirki Witko na tablicy pojawił się remis 15:15. Za chwilę Culmen objął prowadzenie (18:17, 19:18, 21:19). Jednak w kluczowym momencie precyzyjna zagrywka Anny Manikowskiej sprawiła, że piłka niemal za darmo wracała na stronę olsztynianek, a te mogły wyprowadzić kontry. Te ze zimnym spokojem kończyła Oriana Miechowicz (cztery pod rząd), a ostatnią Julia Gach. I set padł łupem akademiczek.

Pech Agnieszki

Drugi set także chełmnianki zaczęły źle. AKS szybko zbudował sobie kilkupunktową przewagę (7:2, 9:4, 11:4). Na dodatek przy 8:15 kontuzji kolana nabawiła się pierwsza rozgrywająca Culmena Agnieszka Gadzińska, która w momencie zdarzenia wystąpiła jako atakująca. Uraz koleżanki podłamał culmenki, które w tej odsłonie już się nie pozbierały.

Także otwarcie seta nr 3 nie wróżyło nic dobrego (0:4, 3:6, 5:9). Jednak miejscowe nie poddawały się i zaczęły odrabiać stopniowo straty. I nawet objęły prowadzenie (13:12, 14:13). Niestety, chwila dekoncentracji sprawiła, że olsztynianki zdobyły pięć "oczek" pod rząd. Zbudowanej przewagi nie dały sobie już wydrzeć. Gospodynie doszły je co najwyżej na dwa punkty (16:18, 18:20, 19:21), ale ostatecznie przegrały 20:25, a całe spotkanie 0:3. Zatem czwarte podejście Culmena w ostatnich latach znów zakończyło się niepowodzeniem.
W turniejach finałowych o wejście do II ligi zagrają AKS OSW Olsztyn i APS TPS Rumia.

Wyniki turnieju w Chełmnie: Culmen Chełmno - APS TPS Rumia 1:3 (-11, -19, 22, -18), AKS OSW Olsztyn - APS TPS Rumia 3:0 (22, 14, 20), Culmen - AKS OSW Olsztyn 0:3 (-21,-14,-20)

1. AKS OSW Olsztyn 2 4 6:0
2. TPS Rumia 2 3 3:4
3. Culmen Chełmno 2 2 1:6