Obchody tego święta rozpoczęły się kabaretowym programem artystycznym przygotowanym przez samorządy uczniowskie ze Szkoły Podstawowej i Gminnego Gimnazjum.
- Program składał się z dwóch części "Wszystko dla nauczycieli" i "Szkolny kalejdoskop" - mówi Emilia Piasecka, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. - Żartobliwie przedstawiliśmy, czym wyróżniają się, jak się ubierają nauczyciel poszczególnych przedmiotów.
- Po apelu uczniowie udali się na lekcje. Zaplanowałam spotkanie z emerytowanym nauczycielem. Dzień Nauczyciela jest wspaniałą okazją do wspomnień - mówi Alina Nogaj, wychowawczyni klasy II b z Gimnazjum.
- Zaprosiłam na spotkanie Gabrielę Nowak, nauczycielkę, która niedawno przeszła na emeryturę - dodaje Kamila Całka, uczennica klasy II b. - Nasze spotkanie przebiegało w miłej i swobodnej atmosferze. Nauczycielka zdradziła, że tęskni za szkołą, ale nie nudzi się. Opowiedziała nam także o swoich planach na przyszłość.
Dyrektorzy nagrodzili najlepszych nauczycieli.
**
Czas na zielone
Tekst i fot. Tatiana Jaworska

Nauczycielom dziękowały: Monika Pałka, Milena Berczyńska, Bożena Burczyk, Julia Piskorska, Ola Wojciechowska, Karolina Suska, Jolanta Kołodziejczak
"Kolor stroju nauczyciela przyrody jest kolorem nadziei na lepsze jutro oświaty polskiej. Rozpowszechnianie tego koloru u nauczycieli sprawia, że uczniowie zdają sobie sprawę, jak zielono mają w głowach i ochoczo zabierają się do pracy twórczej" - tymi słowami rozbawili pedagogów uczniowie lisewskich szkół podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.