MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy pomnik na Rynku w Radziejowie powinien zniknąć przy okazji rewitalizacji śródmieścia?

Obiekt na radziejowskim rynku do cudów pomnikowej architektury nie należy. Co z nim zrobić? Zburzyć, przebudować, zostawić tak, jak jest...
Obiekt na radziejowskim rynku do cudów pomnikowej architektury nie należy. Co z nim zrobić? Zburzyć, przebudować, zostawić tak, jak jest... jm
Odnowione rynki, ulice i kamienice oraz nowe funkcje dla niszczejących dotąd gmachów - takie mają być efekty rewitalizacji. W ten program wchodzi też Radziejów.

To program współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zainteresowany jest m.in. także Radziejów. Przygotowywane są obecnie dokumenty strategiczne niezbędne do skutecznego zabiegania o unijne wsparcie.

Do ostatecznego opracowania dokumentacji niezbędne były konsultacje z mieszkańcami, na które zapraszał burmistrz Sławomir Bykowski. Prowadzone były w kwietniu i w maju. Ich celem było zebranie opinii i propozycji, które mogłyby wspomóc projektodawców w wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w mieście.

W ramach przeprowadzonych konsultacji społecznych, nie wpłynęły jednak żadne uwagi lub wnioski na ten temat. Ale program rewitalizacji będzie kontynuowany. Uwaga skupiona zostanie na radziejowskim Rynku.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska