https://pomorska.pl
reklama

Czy ukraińska Rzecznik Praw Obywatelskich straci stanowisko? O co jest oskarżana?

Kazimierz Sikorski
Ludmiła Denisowa pełni funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich Ukrainy od 2018 r.
Ludmiła Denisowa pełni funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich Ukrainy od 2018 r. Fot. domena publiczna/Yaruna21
Czy pełniąca od roku 2018 funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich Ukrainy Ludmiła Denisowa straci stanowisko?

Parlament Ukrainy chce wyrazić wotum nieufności dla rzeczniczki praw człowieka Ludmiły Denisowej. Powód? Jej retoryka dotycząca seksualnych przestępstw, jakich dopuszczają się żołnierze Putina na Ukrainie.

Przeciwko drastycznemu przedstawieniu takich informacji protestowali w liście otwartym dziennikarze i lekarze. Informacje o możliwości odwołania Denisowej, która pełni swój urząd od roku 2018 podała „Ukraińska Prawda” oraz sama zainteresowana, która oznajmiła, iż doszły do niej informacje, że prezydent Wołodymyr Zełenski wydał polecenie o parlamentarnej debacie w sprawie wotum nieufności dla rzeczniczki.

Nie brakuje głosów wśród parlamentarzystów, iż nie ma konstytucyjnych podstaw do odwołania Denisowej. Ona sama w mediach społecznościowych poinformowała, że co dnia na specjalną linię pomocy psychologicznej zgłaszane są kolejne przypadki gwałtów dokonywanych na ukraińskich dzieciach przez żołnierzy rosyjskich.

Wybory 2025. Zwycięstwo Nawrockiego, wysoka frekwencja

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa. W mig wypuszcza nowe liście

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa. W mig wypuszcza nowe liście

Zmiany w zwolnieniach z abonamentu RTV. Te osoby także nie muszą go płacić

Zmiany w zwolnieniach z abonamentu RTV. Te osoby także nie muszą go płacić

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska