Delecta Bydgoszcz przegrała z Jastrzębskim Węglem

(ARKL), (DARK)
przegrała pierwszy mecz w tym sezonie.
przegrała pierwszy mecz w tym sezonie. Andrzej Muszyński
Drużyna Delecty Bydgoszcz w zaległym spotkaniu 3. kolejki PlusLigi przegrała z klubowym wicemistrzem świata.

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 2:3 (21:25, 25:21, 25:19, 19:25, 13:15)
DELECTA: Lipiński, Antiga, Wika, Jurkiewicz, Wrona, Konarski oraz Dębiec (libero), Masny, Siltala, Cerven.
JASTRZĘBSKI WĘGIEL: Vinhedo, Bartman, Kubiak, Łasko, Holmes, Gawryszewski oraz Rusek (libero), Nemer, Bożko, Bontje.

W pierwszym secie Delecta dosyć długo utrzymywała kontakt z Jastrzębskim Węglem. Dopiero w końcówce otwierającej partii bydgoszczanie spuścili z tonu, a bardziej doświadczeni rywale wykorzystali błędy gospodarzy.

Przeczytaj także: Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel (zapis relacji na żywo).

W drugiej partii znakomicie spisywał m.in. Stephane Antiga, który grał pierwsze skrzypce zarówno w ataku, jak i odbiorze. Bardzo dobre zawody rozgrywał Dawid Konarski, a na rozegraniu imponował Michal Masny. Słowacki playmaker Delecty, który pod koniec pierwszego seta zmienił Piotra Lipińskiego, podniósł jakość gry gospodarzy. Dobrą zmianę także jego rodak Michal Cerven. Środkowy ze Słowacji kilkukrotnie przebił się przez blok Jastrzębskiego i wypunktował klubowego wicemistrza świata.

Także w trzecim secie bydgoszczanie poszli za ciosem. Już na początku uzyskali wysokie prowadzenie, a na drugą przerwę techniczną schodzili przy wyniku 16:7. Jastrzębianie byli bezradni wobec świetnie spisujących się podopiecznych Piotra Makowskiego.

W czwartym secie role się odwróciły: mniej przestojów w grze mieli jednak goście, dlatego doprowadzili do tie-breaka. W decydującej, piątej partii Jastrzębski radził sobie lepiej, a Delecta musiała gonić wynik. Przy stanie 11:14 ważną, przechodzącą piłkę zmarnował Masny, który został zablokowany. Delecta miała jeszcze szansę na wyrównanie, ale długą wymianę zakończył przebiciem Rusell Holmes.