Delecta Bydgoszcz przegrała z Jastrzębskim Węglem

(STYK)
Delecta Bydgoszcz przegrała na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.
Delecta Bydgoszcz przegrała na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Andrzej Muszyński
Delecta Bydgoszcz przegrała na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem, Zwyciężyła jednak w dwóch setach i tym samym zdobyła cenne "oczko" w rozgrywkach PlusLigi.

Wygraj bilety na mecz Delecty z Indykpolem AZS Olsztyn

Bydgoszczanie jechali na Śląsk w glorii pierwszych pogromców lidera PlusLigi - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. - Postaramy się utrzymać dobrą dyspozycję i wygrać również z Jastrzębskim Węglem - mówił przed wyjazdem Michal Masny, rozgrywający Delecty Bydgoszcz. - Przy naszej dobrej grze jesteśmy w stanie tego dokonać. Tradycyjnie najważniejsze będą zagrywka i przyjęcie. Jeśli te elementy będą funkcjonowały właściwie, powinno być dobrze - dodawał.

Zobacz koniecznie: Po raz 52. wybieramy najpopularniejszego sportowca Kujaw i Pomorza. Każdy może zgłosić swojego kandydata

Niestety, koledzy Masnego mieli dziś momentami spore kłopoty z przyjęciem. W pierwszej partii przegrywali na początku 0:4, co zaważyło na końcowym wyniku inauguracyjnego seta. Drugą odsłonę tego pojedynku lepiej zaczęli natomiast podopieczni Piotra Makowskiego. Po tym jak zablokowali ataki Holmesa i Łasko prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Gospodarze zdołali jednak odrobić straty i do końca trwała zacięta walka o zwycięstwo w secie. Delecta zwyciężyła jednak dzięki klasie Antigi, który w końcowych fragmentach seta najpierw popisał się pewnym atakiem, a później zablokował atak Martino.

Zacięta walka trwałą także w trzecim secie, ale tym razem górą byli jastrzębianie. Delecta jednak nie poddała się i zaskakująco wysoko wygrała czwartą partię i doprowadziła do remisu w meczu. W tie-breaku górą byli jednak miejscowi.

Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz 3:2 (25:21, 29:31, 25:23, 14:25, 15:9)
JASTRZĘBSKI: Łasko, Tischer, Holmes, Czarnowski, Kubiak, Martino, Popiwczak (libero) oraz Malinowski, Violas
DELECTA: Konarski, Masny, Wrona, Jurkiewicz, Antiga, Waliński, Debiec (libero) oraz Wieczorek, Lipiński.