Delecta Bydgoszcz w ćwierćfinale Pucharu Polski!

(DARK)
Siatkarze Delecty Bydgoszcz awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.
Siatkarze Delecty Bydgoszcz awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Jarosław Pruss
Mocno musieli natrudzić się zawodnicy Delecty Bydgoszcz, by wywalczyć awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. W Nidzicy pokonali Indykpol AZS Olsztyn po morderczym, pięciosetowym boju.

Pierwszy set obfitował w błędy z obu stron. Zawodnicy popełnili ich aż po 10. Bydgoszczanie zepsuli siedem zagrywek. By wygrać zabrakło przede wszystkim bloku. Zawodnikom Delecty tylko raz udało się zatrzymać atak olsztynian. Akademicy czterokrotnie powstrzymywali akcje bydgoszczan. Zespoły seriami zdobywały punkty. Początkowo prowadziła Delecta, ale od pierwszej przerwy technicznej wygrywał Indykpol AZS, który nie oddał już prowadzenia już do końca seta.

Drugi set był popisowy w wykonaniu bydgoskich siatkarzy. Od początku zdominowali rywali. Zaczęli od prowadzenia 6:0, które potem sukcesywnie powiększali. W ataku skuteczni byli Stephane Antiga i Dawid Konarski (po 4 pkt.). Poza tym gracze Delecty ograniczyli liczbę błędów (zaledwie 3) i poprawili blok (4).

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. O wygranej bydgoszczan zdecydował fragment od stanu 18:17. Wtedy przy zagrywce Konarskiego udanymi kontratakami popisali się Antiga i dwukrotnie Marcin Wika. Takiej przewagi bydgoszczanie nie mogli zmarnować.

Wydawało się, że po tak wygranej partii, także w kolejnej warunki będą dyktować bydgoszczanie. Jednak zespół z Olsztyna nie podłamał się, tylko podjął walkę. Świetnie zagrał Bartosz Kzysiek, który zdobył aż 10 punktów. Podobnie jak w inauguracyjnym secie minimalne prowadzenie zachowywali olsztynianie. Nasi siatkarze kilka razy dochodzili rywali, ale znowu zabrakło im kropki nad i.

Doszło do tie breaka. W nim od początku warunki dyktowali podopieczni Makowskiego. Olsztynianie kilka razy byli blisko doprowadzenia do remisu, ale bydgoszczanie kontrolowali przebieg wydarzeń i nie dali odebrać sobie prowadzenia. W? końcówce zafunkcjonował blok i po blisko dwugodzinnym boju Delecta mogła cieszyć się z kolejnej wygranej.

Następnym rywalem bydgoskiej drużyny będzie AZS?Politechnika Warszawska. Pierwszy mecz 29 grudnia w Bydgoszczy. Rewanż 9 stycznia 2013 roku w stolicy.

Indykpol - Delecta 2:3 (25:23, 12:25, 19:25, 25:23, 11:15
INDYKPOL: Gruszka 12 pkt., Sobala 8, Krzy-siek 25, Ferens 16, Hain 6, Hernan 1, Żurek (libero) oraz Skup 1, Szarek 2, Łukasik 1, Kvalen, Mariański. Punkty: atak - 58, blok -13, zagrywka - 1, po błędach rywali - 20.
DELECTA: Masny 1, Antiga 17, Wrona 10, Konarski 27, Wika 12, Jurkiewicz 11, Dębiec (libero) oraz Owczarz, Lipiński, Wiese 1. Punkty:?atak - 64, blok - 10, zagrywka - 5, po błędach rywali - 32.

Pozostałe wyniki 6. rundy PP: Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (-23, 22, 17, 16), awans Czarni; Cuprum Mondo Lubin - Effector Kielce 1:3 (23, -18, -21, -21), awans Effector; Jastrzębski Węgiel - Wkręt-met AZS?Częstochowa 3:2 (7, -16, 17, -20, 10).Pary ćwierćfinałowe: Delecta - AZS PW, Czarni - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Effector - Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów.