MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do Ciechocinka przyjechała delegacja z Nigerii. Chcą mieć u siebie uzdrowisko

Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowicz
Delegacja z drem Shehu Usmanem Yamusem III (zwanym w Nigerii królem i tak traktowanym), emirem w Keffi przyjechała do prof. Ireny Ponikowskiej z Katedry Balneologii i Medycyny Fizykalnej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i Uzdrowiskowego Szpitala Klinicznego w Ciechocinku, by poznać tajniki lecznictwa uzdrowiskowego. Zwiedziła gabinety rehabilitacyjne i zakład przyrodoleczniczy, po którym oprowadzał gości dr n. med. Jacek Chojnicki. Emir Shehu Usman Yamus III skorzystał z inhalacji solankowej. Delegacja zwiedziła też uzdrowiko meleksami. Nigeryjczycy nie ukrywali, że przymierzają się do zbudowania pierwszego w w ich kraju ośrodka lecznictwa uzdrowiskowego na wzór ciechociński. Goście przybyli do Polski na Kongres PolandAfrica w Warszawie. Ich wizytę w Ciechocinku zorganizował doktorant prof. Ponikowskiej - dr Nghargbu K'tso  uniwersytetu w Keffi, W składzie delegacji był także nigeryjski senator Philip Gyunka.
Delegacja z drem Shehu Usmanem Yamusem III (zwanym w Nigerii królem i tak traktowanym), emirem w Keffi przyjechała do prof. Ireny Ponikowskiej z Katedry Balneologii i Medycyny Fizykalnej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i Uzdrowiskowego Szpitala Klinicznego w Ciechocinku, by poznać tajniki lecznictwa uzdrowiskowego. Zwiedziła gabinety rehabilitacyjne i zakład przyrodoleczniczy, po którym oprowadzał gości dr n. med. Jacek Chojnicki. Emir Shehu Usman Yamus III skorzystał z inhalacji solankowej. Delegacja zwiedziła też uzdrowiko meleksami. Nigeryjczycy nie ukrywali, że przymierzają się do zbudowania pierwszego w w ich kraju ośrodka lecznictwa uzdrowiskowego na wzór ciechociński. Goście przybyli do Polski na Kongres PolandAfrica w Warszawie. Ich wizytę w Ciechocinku zorganizował doktorant prof. Ponikowskiej - dr Nghargbu K'tso uniwersytetu w Keffi, W składzie delegacji był także nigeryjski senator Philip Gyunka. fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Delegacja z drem Shehu Usmanem Yamusem III (zwanym w Nigerii królem i tak traktowanym), emirem w Keffi przyjechała do prof. Ireny Ponikowskiej z Katedry Balneologii i Medycyny Fizykalnej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i Uzdrowiskowego Szpitala Klinicznego w Ciechocinku, by poznać tajniki lecznictwa uzdrowiskowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska