W marcu torunianie złożyli 154 projekty do budżetu obywatelskiego. Po sprawdzeniu wniosków pod względem formalnym, zgodności z prawem oraz z miejskimi planami i programami działania, na wstępną listę projektów do głosowania trafiło 113 propozycji.
Spośród zgłoszonych propozycji 33 projekty wstępnie trafiły na listę do odrzucenia, cztery ze złożonych wniosków zawierały pomysły, które są już realizowane bądź zaplanowane do wykonania. Kolejne cztery wnioski wycofali sami autorzy, powodem było to, iż powielały się z innymi i w wyniku uzgodnień autorzy zdecydowali się na wycofanie.
Na co wydać przyszłoroczny budżet partycypacyjny?
W tym roku torunianie mają możliwość wzięcia udziału w weryfikacji wniosków na wczesnym etapie.
- W tym roku po raz pierwszy tak mocno włączamy mieszkańców w proces weryfikacji wniosków, m.in. poprzez bardzo szybką publikację ich treści w Internecie i możliwość składania uwag, opinii oraz odwołań od propozycji zespołu - informuje Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji, koordynującego działania związane z budżetem obywatelskim.
Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi i składać odwołania do 28 maja. Można je przesyłać na adres: Urząd Miasta Torunia Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected].
Lista projektów dostępna jest na stronie UMT.
Jak wytłumaczyć dziecku, czym jest bieda? źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
