https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do szkolenia

(dd)
Informacji na temat terminów i zapisów na  szkolenia w grudziądzkim "pośredniaku" udziela  Barbara Gretkowska.
Informacji na temat terminów i zapisów na szkolenia w grudziądzkim "pośredniaku" udziela Barbara Gretkowska. Piotr Bilski
Według zamierzeń grudziądzkiego PUP-u, ponad 800 bezrobotnych zostanie objętych szkoleniami w tym roku.

     Zakończyły się już zapisy osób pragnących ukończyć kurs spawaczy. Miejsc nie ma także na szkoleniu dla przyszłych strażaków. Na ten kurs trafiło 10. bezrobotnych, którzy zostali wybrani przez Państwową Straż Pożarną. Jeśli tylko się sprawdzą, będą mogli rozpocząć pracę jako strażacy.
     W drugim kwartale bieżącego roku zorganizowane zostaną szkolenia na robotników budowlanych, monterów plastikowych okien i drzwi oraz magazynierów z uprawnieniami obsługi wózków widłowych. Razem obejmą one 40. osób.
     W połowie roku rozpoczną się zapisy na szkolenia dla szwaczek i spawaczy, których jak się okazuje w naszym mieście wciąż brakuje.
     W ciągu roku prowadzone będą także szkolenia z "ABC przedsiębiorczości" oraz szkolenia indywidualne, według wniosków składanych przez bezrobotnych (m.in. prawo jazdy kategorii C, C+D, B).
     Wniosek o zorganizowanie takiego szkolenia złożyć może każdy bezrobotny. Pod jednym warunkiem - musi mieć pisemne "uprawdopodobnienie zatrudnienia", czyli potwierdzenie, że po kursie będzie miał etat, wystawione przez przyszłego pracodawcę.
     Ale to nie wszystkie szkolenia, jakie w tym roku będą organizowane dla bezrobotnych z Grudziądza i powiatu. Kursy dla kolejnych 600. osób PUP planuje zorganizować za pieniądze unijne.
     Praktycznie pewne jest już, że Europejski Fundusz Społeczny dofinansuje programy "Perspektywy dla młodzieży" oraz "Przeciwdziałanie i zwalczanie długotrwałego bezrobocia".
     W ramach pierwszego z programów odbyć się mają szkolenia dla 200. bezrobotnych, którzy nie ukończyli jeszcze 25. roku życia, a pracy szukają nie dłużej niż dwa lata, oraz absolwentów.
     Z drugiego programu skorzystać będą mogli starsi bezrobotni.
     Kursy jakie zostaną zorganizowane za unijne pieniądze, to m.in. szkolenia językowe, nauka jazdy (kategorie B, C, E) prawo jazdy, pośrednictwo nieruchomości i kurs ochrony I stopnia z licencją.
     Na rozpatrzenie czekają jeszcze dwa kolejne projekty złożone przez grudziądzki "pośredniak". Jeśli zostaną zaakceptowane do realizacji, PUP otrzyma pieniądze na szkolenia dla bezrobotnych, którzy bez przekwalifikowania, albo dodatkowych uprawnień mają niewielkie szanse na znalezienie pracy. Panowie zostaną przeszkoleni jako operatorzy wózków widłowych, albo koparek, a panie nauczą się obsługi kas fiskalnych. Razem ponad 50 osób.
     Specjalnie z myślą o bezrobotnych paniach przygotowano projekt "Teraz my!", którego realizacja ma podnieść szanse pań na znalezienie zatrudnienia. W ramach tego projektu zorganizowane mogą być szkolenia dla 232 pań.
     -
     Dziś w "Pomorskiej" kolumna z praktycznymi poradami dla bezrobotnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Od czerwca te długi są anulowane! 7 sytuacji, w których dochodzi do przedawnienia

Od czerwca te długi są anulowane! 7 sytuacji, w których dochodzi do przedawnienia

Zwrot podatku dla emerytów. Tyle trafi na ich konto za Trzynastkę i Czternastkę

Zwrot podatku dla emerytów. Tyle trafi na ich konto za Trzynastkę i Czternastkę

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska