Nowym prezesem Radia PiK miałaby zostać Jolanta Kuligowska - Roszak, obecna przewodnicząca rady nadzorczej Radia PiK. - Rozmowy nieformalne na ten temat były, ale nie wiem, czy jestem jedną osobą, z którą je przeprowadzono - zastrzega Jolanta Kuligowska - Roszak.
Czytaj: Telewizja z pasmem na żywo i bardziej regionalna
Na stanowisko nowego dyrektora oddziału telewizji w Bydgoszczy typowana była publicystka bydgoska Anna Raczyńska. - Nie otrzymałam żadnej nominacji - powiedziała "Pomorskiej" Anna Raczyńska.
- Rada programowa i zarząd robią wszystko, by rozgłośnia realizowała misję radia publicznego, działała zgodnie z prawem, była niezależnym politycznie medium publicznym - mówi dr Grzegorz Kaczmarek, przewodniczący rady programowej Radia PiK. - Sugerujemy czasami zmiany programowe. W mojej prywatnej opinii, nasza rozgłośnia działa wręcz wzorowo. Jest apolityczna. Nie preferuje żadnej ze stron. Jest najbardziej profesjonalna pod względem personelu i doświadczenia. Badania potwierdzają, że jest to medium o najwyższym autorytecie i poziomie zaufania publicznego. To ostatnia instytucja, którą można by podejrzewać o stronniczość.
Jak podaje Towarzystwo Dziennikarskie na liście osób, które rozstały się dobrowolnie lub zostały zwolnione z mediów publicznych jest już 114 nazwisk.
***
Pogoda na dzis, wideo: TVN Meteo Active/x-news