Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dodatek motywacyjny dla policji i innych służb. Będą dodatkowe pieniądze - nawet 2500 złotych!

OPRAC.:
Mateusz Mazur
Mateusz Mazur
Dodatek motywacyjny dla policji i innych służb. Będą dodatkowe pieniądze dla mundurowych. Nawet 2500 złotych!
Dodatek motywacyjny dla policji i innych służb. Będą dodatkowe pieniądze dla mundurowych. Nawet 2500 złotych! Krzysztof Kapica
Dodatek motywacyjny dla policji i innych służb. W piątek Sejm uchwalił wsparcie służb mundurowych, które nadzorowane są przez ministra spraw wewnętrznych oraz Służbę Więzienną. Według nowych przepisów mundurowym będą należały się dodatki motywacyjne.

Przyjęcie ustawy na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu poparło 440 posłów, a trzech było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Projekt zakłada m.in. wprowadzenie dwustopniowych przedemerytalnych dodatków dla służb, które podlegają ministerstwu spraw wewnętrznych i Służbie Więziennej. Dodatek miałby przysługiwać najlepszym funkcjonariuszom, którzy zechcą pozostać dłużej na służbie.

Dane o zarobkach do "Kujawsko-Pomorskiej Listy Płac 2020" przesłała nam Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Jest to mediana brutto (wartość środkowa) zarobków na poszczególnych stanowiskach w regionalnej policji. Ważna informacja! Podsumowujemy 2019 rok. W 2019 r. były podwyżki w zależności od grupy zaszeregowania i kategorii stanowiska. I tak: uposażenie zasadnicze wzrosło średnio o 520 zł brutto. Wraz ze wzrostem uposażenia zasadniczego średnio o 520 zł płaca policjantów wzrosła w związku z indywidualną wysługą lat średnio o 84 zł, czyli łącznie na uposażeniu - średnio o 604 zł.Ile zarabiają regionalni policjanci na poszczególnych stanowiskach: kursant, policjant, referent, kontroler, dzielnicowy, detektyw, asystent, technik, dowódca, specjalista, kierownik, dyżurny, ekspert, naczelnik wydziału, komendant miejski, komendant powiatowy, komendant wojewódzki policji?  Odpowiedź na następnych stronach.

Tak płacą policjantom. Od kursanta do komendanta [stawki]

Dodatek będą mogli otrzymać:

  • policjanci
  • strażacy
  • funkcjonariusze straży granicznej
  • funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa
  • pracownicy Służby Więziennej

Projekt ustawy zakłada, że dwustopniowe dodatki motywacyjne będą przysługiwały najlepszym funkcjonariuszom, którzy po nabyciu praw do emerytury i posiadaniu co najmniej 25 lat służby, będą chcieli pozostać w swojej formacji.

Policjanci, także protestem, wywalczyli sobie podwyżki. Każdy nich zarabia o 500 złotych brutto więcej.Zobacz, ile średnio netto zarabiają teraz policjanci w 2020 roku w dalszej części galerii >>>

Wywalczyli sobie podwyżki! Tyle zarabiają policjanci w 2020 ...

Dodatek w kwocie 1500 złotych brutto otrzymaliby wybrani funkcjonariusze, mający 25 lat służby. Z kolei 2500 złotych brutto będą mogli dostać funkcjonariusze, którzy mają 28,5 lat służby. Rekomendacje będą udzielać bezpośredni przełożeni.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska