Kazimierz Wodzyński zwrócił uwagę na jakość wody po zamontowaniu sobie nowego pieca gazowego do ogrzewania. - Po krótkim czasie piec zaczął szwankować. Był jeszcze na gwarancji więc wezwałem specjalistę z serwisu - _relacjonuje. Mechanik zaś stwierdził, że urządzenie źle działa z powodu osadów pozostawianych przez wodę i poradził instalację filtrów do cieczy. Z kolei producent tego sprzętu zaleca wymieniać wkłady co pół roku, kiedy się zażółcą. - Te które mam zainstalowane obecnie w filtrach mają tylko miesiąc. Jeden jest ciemnobrunatny, drugi pomarańczowy - mówi nasz Czytelnik.
W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, które eksploatuje wodociągi i ujęcia wody twierdzą, że wszystko jest w porządku. - Woda jest regularnie badana przez Sanepid i spełnia wszelkie normy - twierdzi Arkadiusz Wekwejt, prezes radziejowskiego MPGK. Oczywiście woda zawiera pewną ilość domieszek, pochodzących choćby z osadów w starej sieci wodociągowej. - _Aby to poprawić, należałoby wymienić długie odcinki rur. Tak poważna inwestycja leży w gestii Urzędu Miasta - dodaje prezes.
UM przeprowadza konieczne prace w miarę środków. - W tym roku modernizowaliśmy sieć w obrębie osiedla ulicy Szopena - mówi Witold Janiak, kierownik referatu gospodarki komunalnej i mieszkaniowej. Sprawa naszego Czytelnika ma zaś zostać zbadana. - Być może to wina miejscowej instalacji. Na przykład jakaś rura rura jest pęknięta i dostaje się do niej piasek. Poproszę służby komunalne by dokładnie to sprawdziły - obiecuje kierownik.
Dokładnie sprawdzą
Michał Nowicki

Kazimierz Wodzyński pokazuje nowe wkłady do filtrów na tle założonych miesiąc temu.
Zdaniem jednego z naszych Czytelników woda z miejskich wodociągów jest zanieczyszczona. Opinię potwierdza stan jego filtrów do wody.