Dominik Witczak i Rafał Matusiak najlepsi w Toruniu....

  Dominik Witczak i Rafał Matusiak najlepsi w Toruniu. Kontuzja Tomasza Wieczorka [zdjęcia]

  (jp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niespodzianek nie brakowało, ale ostatecznie faworyzowani Dominik Witczak i Rafał Matusiak byli najlepsi w Pucharze Polski w Toruniu

  Niespodzianek nie brakowało, ale ostatecznie faworyzowani Dominik Witczak i Rafał Matusiak byli najlepsi w Pucharze Polski w Toruniu ©Lech Kamiński

  Niespodzianek nie brakowało, ale ostatecznie faworyzowani Dominik Witczak i Rafał Matusiak byli najlepsi w Pucharze Polski w Toruniu. To już koniec siatkarskich emocji na Rynku Nowomiejskim. Kolejne dopiero za rok.
  Niespodzianek nie brakowało, ale ostatecznie faworyzowani Dominik Witczak i Rafał Matusiak byli najlepsi w Pucharze Polski w Toruniu

  Niespodzianek nie brakowało, ale ostatecznie faworyzowani Dominik Witczak i Rafał Matusiak byli najlepsi w Pucharze Polski w Toruniu ©Lech Kamiński


  Witczak i Matusiak byli rozstawieni z najwyższym numerem i nie zawiedli kibiców. Zagrali najrówniej i zwyciężyli jak najbardziej zasłużenie.

  W finale popularni "Pinio" i "Gremlin" pokonali parę Maciej Rudol - Maciej Kosiak, która do ostatniego spotkania była niepokonana podczas Pucharu Polski.

  Spotkanie o trzecie miejsce nie odbyło się. Wszystko za sprawą kontuzji Tomasza Wieczorka, który grał w parze z Damianem Wojtasikiem. Tym samym na najniższym stopniu podium stanęli Bartłomiej Kujawiak i Paweł Pełka.

  Zobacz także: Plaża Gotyku Toruń 2013 Mecz gwiazd

  Porażki faworytów

  Turniej Pucharu Polski stał na bardzo wysokim poziomie i był pełen niespodzianek. W turnieju głównym nie zagrali m.in. Kamil Łyczko i Robert Szczerbaniuk, którzy należeli do największych faworytów kwalifikacji. Po wygranej z Emastowiczem i Gruszczyńskim ulegli Zarankiewiczowi i Radojewskiemu, czyli innej bardzo mocnej parze. Popularni "Zaran" i "Radar" też jednak nie zdołali awansować do decydującej rozgrywki, a lepsi od nich okazali się młodzi reprezentanci kraju Łysikowski i Wierzbicki.

  Kolejną sporą niespodzianką był brak awansu łódzkiej pary Kiernoz - Lewicki. Doświadczeni gracze w trzeciej rundzie kwalifikacji ulegli po tie-breaku duetowi Kmiecik - Macura.

  Na tym samym etapie odpadli młodzieżowi wicemistrzowie świata oraz mistrzowie Europy U-18 Sebastian Kaczmarek i Łukasz Kaczmarek. Po wygranej z duetem Rogiński-Korytowski przegrali w trzech setach z doskonale prezentującą się ekipą Wawrzyńczyk-Stępień.

  Czarny koń z Olsztyna

  Jedną z największych niespodzianek turnieju byli: Bartosz Mariański i Kamil Radzikowski z Olsztyna. Zawodnicy przeszli przez kwalifikacje i nikt się nie spodziewał, że zajmą 7. miejsce w turnieju głównym Pucharu Polski. Na co dzień są to zawodnicy halowi, a plażówka to dla nich zabawa. Tym bardziej dziwi fakt, że w turnieju głównym Pucharu Polski pokonali tak doświadczonych graczy jak Stępień - Wawrzyńczyk czy Szternel - Sińczak. Powstrzymali ich dopiero Witczak i Matusiak.

  Puchar Polski seniorów był ostatnią odsłoną trzeciej edycji Plaży Gotyku. Siatkówka plażowa zyskuje w Toruniu coraz większą popularność. W tym roku nawet deszcz nie odstraszał wiernych kibiców, choć z powodu pogody nie udało się rozegrać wszystkich planowanych turniejów. Wiadomo już, że za rok spotkamy się z siatkówką plażową po raz czwarty.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej