Domino Inowrocław triumuje w lidze i zagra w finale strefowym [zdjęcia]

(DM), (MC)
Marcin Majer (nr 5) był często atakowany przez dwóch rywali.
Marcin Majer (nr 5) był często atakowany przez dwóch rywali. Dominik Fijałkowski
Domino Inowrocław zwyciężyło w wojewódzkiej trzeciej lidze mężczyzn. W decydującym meczu wygrało z AKM Włocławek. W dniach 20-22 marca zagra w finale strefowym rywalizacji o drugą ligę.
Domino Inowrocław-AKM Włocławek 81:74

Koszykówka. Domino Inowrocław-AKM Włocławek 81:74

Turniej odbędzie się na terenie Łódzkiego Związku Koszykówki. Rywalami Domino będą PKK 99 Pabianice, SMS MG13 Łódź oraz z pewnością TKM Włocławek, który ma do rozegrania zaległe spotkania z Astorią Bydgoszcz (musi wygrać, aby wyprzedzić AKM).

DOMINO - AKM Włocławek 81:74 Kwarty: 11:15, 23:18, 19:21, 28:20.
DOMINO: Libner 23, Milak 19, Walczak 13, Borowicz 9, Marciniak 6, Majer 6, Szmelter 3, Rychłowski 2, Radzikowski 0. AKM: Świech 26, Krawiec 22, Sołtysiak 9, Gawlak 4, Wasielewski 4, Zawalski 3, Piekarski 2, Szepczyński 2, Szląskiewicz 2, Szperling 0, Kaźmierczak 0.

Decydująca o pierwszym miejscu w rozgrywkach potyczka była bardzo wyrównana. Po trzech kwartach goście prowadzili jednym punktem. W ostatnich dziesięciu minutach byli wyraźnie lepsi od przeciwników (28:20).

Wygrali w Przemyślu

MCS DANIEL - KSK NOTEĆ 79:91. Kwarty: 24:30, 21:26, 17:13, 17:22.
MCS DANIEL GIMBASKETS 2: Machowski 24 (3), Bal 17 (3), Płocica 13, Makuch 12, Mikołajko 8 oraz Majka 5 (1), Strzępek 0, Kus 0.
KSK NOTEĆ: Grod 29 (5), Korólczyk 15 (4), Słu-piński 12, Wierzbicki 7, Maciejewski 4 oraz Michałek 14, Filipiak 7 (1), Pochocki 3 (1), Kozłowski 0.

Przegrana z Księżakiem Łowicza podziałała na inowrocławian bardzo mobilizująco. Trener Jakub Matuszak dokonał dwóch zmian w podstawowej piątce. Kamil Maciejewski i Hubert Wierzbicki zastąpili Aleksandra Filipiaka i Bartosza Pochockiego.

Kluczem do wygranej w Przemyślu była świetna dyspozycja w ataku. Kujawianie trafili aż 11 razy z dystansu (na 23 próby). Byli też bardzo skuteczni pod koszem i w półdystansie (23/46 za 2). Prezentowali zespołowy basket (15 asyst). Niespodziewanie triumfowali w walce na tablicach (37:31). Wymusili sporo błędów na rywalach (aż 20 strat gospodarzy).

Pozostałe mecze: AZS UMK Consus PBDI Toruń - AZS AGH Alstom Kraków 87:74 (najwięcej punktów: Przybyszewski 18, Plebanek 16, Bagaziński 15 - Maj 17, Krawczyk 14, Zych 14), Księżak Łowicz - Asseco II Gdynia 102:58 (Malona 22, Siemieńczuk 14, Włuczyński 12 - Wisiecki 21, Siewruk 19), Trefl II Sopot - Stalma AZS UMCS Lublin 60:66, Włodarczyk 21, Czyż 11 - Karolak 18, A. Myśliwiec 13). Spotkanie Politechnika Gdańsk - Wisła Kraków odbędzie się 20 marca.

Do ostatniej minuty

AZS UMK Consus PBDI - AZS AGH kraków 87:74. Kwarty: 17:17, 24:16, 17:19, 29:22.
AZS UMK: Przybyszewski 18 (2), 11 zb., Plebanek 16 (1), 10 zb, 4 as., Lipiński 10 (1), Malinowski 9 (1), Derkowski 6 oraz Bagaziński 15 (3), Murowicki 9, Tomczyk 2, Stolarek 0, Meszyński 0, Jasnowski 0. AZS AGH (najwięcej): Maj 17 (2), Zych 14, Krawczyk 14 (3).

Krakowianom nie wiedzie się w drugim etapie rozgrywek. W swojej grupie B przegrali tylko dwa mecze z 18, w finałowej grupie E mają dwie porażki już po czterech kolejkach (wcześniej przegrali w Sopocie).

Goście rozpoczęli z przytupem i w 3. minucie po "trójce" Krawczyka prowadzili 8:3. Nikłej przewagi bronili do końca 1. kwarty. AZS UMK Consus PBDI po raz pierwszy prowadzenie objął w 12. minucie po pierwszej z trzech trójek Michała Bagazińskiego (22:19). Rezerwowy rozgrywający okazał się kluczem do zwycięstwa. W całym meczu ani razu nie pomylił się z gry (6/6).

Mecz do końca był zacięty. Torunianie w 3. kwarcie prowadzili już 56:42. To nie był koniec emocji, bo w ostatniej części goście wyrównali. O sukcesie zadecydowało dopiero 8 punktów z rzędu w 40. minucie.

W innych meczach: Gimbaskets 2 Przemyśl - Noteć Inowrocław 79:91, Księżak Łowicz - Asseco II Gdynia 102:58, Trefl II Sopot - Stalma AZS UMCS Lublin 87:74. W tabeli AZS UMK ma 2 pkt straty do liderującej Noteci.