Rzesza fanów Gangu Słodziaków rośnie. Pierwsza książka z przygodami leśnych zwierzątek trafiła do 560 tys. osób. Biedronka przygotowała niespodziankę. W poniedziałek (5 listopada) do sklepów sieci trafiła druga część opowieści o Słodziakach. Na leśną polanę zawitała jesień, pojawił się też tajemniczy gość, który uwielbia przyjęcia.

Książkę z kolejnymi przygodami paczki przyjaciół pt. „Gdy jesień nastanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”, podobnie jak pierwszą część książki, można odebrać za darmo po zebraniu 15 naklejek w ramach akcji Gang Słodziaków lub kupić w cenie 9,99 zł/szt.

Przeczytaj też: Były Świeżaki i Lidlaki, teraz jest szał Słodziaków. Na czym polega fenomen tych akcji? [rozmowa]

- Pierwsza część przygód szóstki przyjaciół pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” trafiła do rąk ponad pół miliona klientów naszej sieci. Docierały do nas sygnały, że nasi klienci czują niedosyt. Przygotowaliśmy więc nowe, jesienne wydanie opowieści, którą oddajemy w ręce czytelników z nadzieją, że ona także podbije serca klientów sieci Biedronka – wyjaśnia Bartłomiej Jarzyna, kupiec odpowiedzialny za ofertę książek w sieci Biedronki.

Czytaj również: Gang Słodziaków zastąpi w Biedronce Gang Świeżaków [szczegóły, zasady]

„Gdy jesień nastanie na leśnej polanie…” napisała Renata Piątkowska, a ilustracje stworzył Wojciech Stachyra - autorzy poprzedniej części publikacji. Pierwsza książka trafiła do 560 tys. klientów Biedronki.

Jak podaje sieć w oficjalnym komunikacie, łączenie przez Biedronkę książek jako elementu akcji lojalnościowej ma na celu podkreślenie wagi czytania dzieciom i zachęcenie rodziców do spędzania rodzinnego czasu właśnie w ten sposób.

Przeczytaj: Aktorzy promują czytelnictwo w "Wieczorynkach Słodziaków" Biedronki [wideo]

- Dzieciom nie tylko warto czytać. Dzieciom czytać trzeba!!! A książkę o Gangu Słodziaków, która przenosi nas do miejsca, gdzie królują przyjaźń, wzajemna troska i otwartość na innych, na pewno przeczytam moim wnuczkom – zachęca na okładce książki aktor Wiktor Zborowski, który wcześniej czytał Wieczorynkę Słodziaków – ma ona już ponad 1,87 mln wyświetleń na YT.

Wraz z nową książką do sklepów sieci Biedronka trafił także specjalny zestaw. Można w nim znaleźć kolorowy plakat w rozmiarze XXL przedstawiający sympatyczny Gang Słodziaków, kolorowankę XXL oraz nowe opowiadanie na dobranoc pt. „Wyścig”. Cena zestawu to 4,99 zł.

Wideo - Wieczorynki Słodziaków, czyli bajki na dobranoc - cz. 1 "Echo", czyta Wiktor Zborowski

Wideo: YouTube/Sklepy Biedronki