Festiwal Poli Negri w Lipnie
Po projekcji wiele osób nie kryło wzruszenia. Wśród nich byli Maria Turska, przewodnicząca Rady Miasta Lipna oraz burmistrz Janusz Dobroś. Z niecierpliwością oczekiwano na przybycie Olgierda Łukaszewicza, który wcielił się w rolę generała, który w kinie "Nawojka" zjawił się w towarzystwie Ireny Karel.
Po projekcji jury - m.in. Mariusz Szczygielski, autor książki "PL-Boy", Wiesława Czapińska, biografka Poli Negri, honorowa obywatelka Lipna, dziennikarka Ewa Wojciechowska oraz Tomasz Walczak, łódzki kompozytor, pianista, taper, wysłuchało konkursowej prezentacji lipnowskiej młodzieży pn. "Piosenki ilustrowane" w reż. Wandy Mróz.
Młodzi wokaliści walczyli o nagrodę burmistrza Janusza Dobrosia. Zwieńczeniem wieczoru był seans "Tango Notturno" z roku 1937, w którym Pola Negri zagrała obok Albrechta Schoenhalsa. W roli lektora "na żywo" wystąpił Henryk Pijanowski.
O czym marzy Grażyna Szapołowska? Dlaczego Julia Pitera pozwoliła sobie na wagary od polityki i gdzie je spędziła? Dorota Łańcucka ambasadorem Lipna! Łzy w oczach Marii Turskiej i satysfakcja Katarzyny Wesołowskiej Karasiewicz , apartament z widokiem na bulwary Poli Negri, który przygotowano w hotelu "Korona" specjalnie dla Izy Miko - byliśmy tam i przygotowaliśmy dla naszych Czytelników nie tylko relację, ale również zdjęcia.
Dlaczego Konrad Zarębski z miesięcznika "Kino" z sentymentem wspomina adres Mickiewicza 30 w Lipnie? - o tym już w poniedziałek 1 czerwca, w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej".