Drużynowy Puchar Świata. Leszno szczęśliwe dla Polaków. Będzie trzecie złoto?

W 2007 roku pokonaliśmy po zaciętej walce Australię. Tak wyglądał turniej na Smoczyku Jarosław Pabijan
Ósmego lipca odbędzie się finał Drużynowego Pucharu Świata. Rozdanie medali dla najlepszych żużlowych reprezentacji odbędzie się w Lesznie po raz trzeci. Dwukrotnie na stadionie im. Alfreda Smoczyka najlepsi okazali się Polacy.

Pierwszy z trzech finałów Drużynowego Pucharu Świata odbył się w Lesznie w 2007 roku. Do rywalizacji stanęły wtedy reprezentacje Polski, Australii, Wielkiej Brytanii oraz Danii. Biało-czerwoni w składzie: Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Rune Holta, Krzysztof Kasprzak, Grzegorz Walasek i Damian Baliński zdobyli drugie złoto po zmianie formuły rozgrywek.

Do samego końca turnieju, Polacy rywalizowali z Duńczykami, których wyprzedzili w końcowej klasyfikacji o zaledwie trzy oczka. Brązowe medale zawisły na szyjach Australijczyków, a czwarte miejsce zajęli reprezentanci Wielkiej Brytanii.

2009: lepsi od Australii

Drugi raz w historii Leszna, najlepsze żużlowe reprezentacje świata spotkały się w 2009 roku. Oprócz gospodarzy – Polaków, o medale walczyli także Rosjanie, Szwedzi i Australijczycy. To właśnie z „Kangurami” Polacy stoczyli bój o złoty medal, który został wywalczony przez „Biało-czerwonych” z zaledwie jednopunktową przewagą. Brąz, również z jednopunktową przewagą nad czwartymi tego dnia Rosjanami, zdobyli Szwedzi.