Jubilat ma bogaty życiorys. Pan Franciszek urodził się 8 kwietnia 1913 r. w Będźmierowicach w gminie Czersk.
Był nauczycielem
Z wykształcenia jest nauczycielem, a ukończył Seminarium Nauczycielskie w Tucholi. Odbył też kurs podchorążych rezerwy. Od 1938 r. do czasu wybuchu II wojny światowej pracował w szkole podstawowej w Budkach Ujściańskich, kolonii na Wołyniu.
W 1939 roku został powołany do Batalionu Zapasowego Sandomierz. Brał udział w walkach o Zamość. Potem wrócił do Będźmierowic, gdzie pracował w gospodarstwie swojego ojca. W 1945 r. został powołany do czynnej służby wojskowej.
Po zakończeniu wojny, od 1946 roku, zamieszkał w Tucholi, gdzie rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej nr 1. Uczył w klasach 1- 4. Założył też pierwszą po wojnie bibliotekę pedagogiczną w Tucholi.
Franciszek Landowski otrzymał kilka odznaczeń - Brązowy Krzyż Zasługi w 1972 r., Złoty Krzyż Zasługi w 1973 r., Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski w 1980 r., a w 1990 r. Medal Zwycięstwa i Wolności. W 2004 r. minister obrony narodowej mianował Landowskiego na stopień porucznika.
Lubi swoją działkę
Prywatnie, jak wspomina rodzina, pan Franciszek jest zapalonym działkowiczem. Kiedy zdrowie dopisywało, lubił pracować w ogródku. Udzielał się też społecznie.
Ma pięcioro dzieci, doczekał się siedmiorga wnucząt i sześciorga prawnucząt.
Czytaj e-wydanie »