Dwa miesiące czekania i jest wreszcie zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń

Krzysztof Sulima zagrał najlepszy mecz w barwach Polskiego Cukru.
Krzysztof Sulima zagrał najlepszy mecz w barwach Polskiego Cukru. Lech Kamiński
Torunianie pokonali we własnej hali zdekompletowane Jezioro Tarnobrzeg. Poprzednie zwycięstwo w lidze odnieśli na początku listopada ubiegłego roku.

Polski Cukier Toruń - Jezioro Tarnobrzeg 78:61 (16:9, 17:15, 28:21, 17:16)

Polski Cukier: Sulima 19, 10, Denison 13 (3), 12 zb., Franklin 12 (2), 5 as., Zyskowski 11 (1), Corbett 10 oraz Jankowski 7 (1), Perka 2, Nowakowski 2, Comagić 2, Radwański 0, Lisewski 0, Sroka 0.
Jezioro: Johnson 19 (3), Williams 13 (2), Miller 11 (2), 6 as., Patoka 8 (2), Wall 2 oraz Kozłow 8 (2), Pandura 0.

Statystyki drużynowe: z gry: 45 - 37 proc., za 2: 58 - 35 proc., za 3: 25 - 39 proc., zbiórki: 46 - 25, asysty: 18 - 13, straty: 10 - 15, przechwyty: 5 - 2, bloki 0 - 1, faule: 19 - 13.

Chwalić się nie ma czym. Torunianie zagrali niewiele lepiej niż w poprzednich meczach w Toruniu, trafili tym razem na dużo słabszego przeciwnika. W 1. połowie obie drużyny zagrały skandalicznie słabo, Polski Cukier miał 37 proc. z gry, Jezioro zaledwie 27 proc.

Po przerwie gospodarze uzyskali znaczniejszą przewagę, bo zaczęli lepiej bronić i zdobywać wiele punktów po kontrach. Drugim ważnym elementem były wygranej aż 46:25 zbiórki (ofensywne 16:3). Dlatego na wyróżnienie zasługują przede wszystkim dwaj środkowi Krzysztof Sulima i Sean Denison, którzy zaliczyli double-double w punktach i zbiórkach.

Mecz byłby na pewno trudniejszy, gdyby goście przyjechali do Torunia w pełnym składzie. Do tej pory punkty dla Jeziora zdobywało w TBL tylko siedmiu graczy (w Toruniu zadebiutował pozyskany w tym tygodniu Daniel Wall), z których dwóch (Kevin Wysocki i Kacper Młynarski) nie zagrało z powodu kontuzji. W tej sytuacji trener Pyszniak mógł liczyć praktycznie jedynie na Dominiqua Johnsona i Craiga Williamsa, który jednak, choć jest środkowym, więcej rzutów oddał z dystansu niż spod kosza.