Dwa „pudła” zawodnika Zawiszy Bydgoszcz. Będą igrzyska w Paryżu?

KF
Czy Mateusz Polaczyk z trenerem  Frantiskiem Valikiem dopłyną do igrzysk w Paryżu?
Czy Mateusz Polaczyk z trenerem Frantiskiem Valikiem dopłyną do igrzysk w Paryżu?
Kajakarstwo górskie. Mateusz Polaczyk z bydgoskiego Zawiszy zdobył w Krakowie srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski.

Tytuł wicemistrzowski Polaczyk wywalczył w slalomie ekstremalnym, nowej konkurencji olimpijskiej, zaś brąz w kajakowym slalomie.

Slalomista Zawiszy w rywalizacji ekstremalnej w przejeździe indywidualnym zajął 2 . miejsce za Jakubem Brzezińskim, następnie w rywalizacji w czwórkach w ¼ finału okazał się najlepszy, podobnie w półfinale.

W decydującym biegu o medale Polaczyk musiał uznać wyższość Jana Pipreka, z którym wygrał bieg wcześniej.

W slalomie kajakowym złotym medalistą został Dariusz Popiela z czasem 89,61, srebrnym Jakub Brzeziński - 91,40, a brązowym Polaczyk - 92,20 (w tym 2 sekundy karne).