Dwa zwycięstwa Pomorzanina Toruń w weekend

Michał Raciniewski strzelił w tym dwumeczu jedną bramkę.
Michał Raciniewski strzelił w tym dwumeczu jedną bramkę. Sławomir Kowalski
Najpierw wymęczone punkty z Politechniką Poznań, potem najwyższe zwycięstwo w sezonie z Ósemką Tarnowskie Góry - Pomorzanin Toruń wciąż buduje formę na turniej finałowy mistrzostw Polski.

Pomorzanin Toruń - AZS Politechnika Poznańska 2:1 (0:0)
Bramki: Kalinczuk (64), Szrejter (67) - Siejkowski (51).
Pomorzanin: Śliwiński – Bożyk, Mondrzejewski, Mich. Makowski, Drążkowski, Żywiczka, Raciniewski, Stretowicz, Kunklewski, Kalinczuk, Kurniewicz oraz Zieliński, Szrejter, Sobczak, Fryckowski

W sobotę Pomorzanin po kiepskiej grze z trudem pokonał poznańską Politechnikę. Do przerwy goli nie było, w 2. połowie to goście objęli prowadzenie. Dwa decydujące trafienia torunianie zaliczyli w ostatnich 6 minutach meczu. Gospodarze długo bili głową w mur i mogli przegrywać nawet 0:2. Dopięli swego dopiero w 64 minucie. Po pierwszej w tym meczu składnej akcji na 1:1 trafił Witalij Kalinczuk. Trzy minuty później Rafał Szrejter dobił obronione przez Mnicha uderzenie Wołodymira Stretowicza i Pomorzanin mógł cieszyć się ze zwycięstwa i trzech punktów.

Pomorzanin Toruń - Ósemka Tarnowskie Góry 11:2 (5:1)
Bramki: Żywiczka (5), Raciniewski (18), Kalinczuk 6 (21, 22, 29, 40r, 44, 64k), Sobczak (47), Szrejter (54), Kunklewski (59) - Bielecki 2 (31, 69).

W niedzielę Pomorzanin odniósł najefektowniejsze zwycięstwo w tym sezonie. Wicemistrzowie Polski pokonali na własnym boisku Ósemkę Tarnowskiego Góry 11:2. Tym zwycięstwem przypieczętowali swój udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski.

- Zamierzaliśmy zdobyć w ten weekend sześć punktów i to się udało – posumował trener Piotr Żółtowski. - W następną niedzielę gramy u siebie z Grunwaldem i jeśli nie skorygujemy tych błędów, które przydarzyły nam się w meczach z AZS Politechniką i Ósemką, to nie będzie ciekawie. A z mistrzami Polski chcielibyśmy zagrać jak równy z równym. Niestety, do sporego grona kontuzjowanych dołączył Michał Makowski i nie wiadomo czy będzie w stanie normalnie trenować w tygodniu poprzedzającym spotkanie z Grunwaldem. Teraz trzeba jak najszybciej uporać się kontuzjami i spokojnie szlifować formę przed najważniejszymi rozstrzygnięciami tego sezonu - dodał szkoleniowiec.

Wicemistrzowie Polski wciąż są nękani przez problemy kadrowe. Do grona kontuzjowanych dołączył Arkadiusz Rutkowski, a w weekend nie zagrali także Krystian Makowski, Rafał Kamiński, Artur Girtler, Paweł Murszewski i Mariusz Kowalski. Drużyna znalazła jednak nowego strzelca w miejsce Makowskiego. Aż siedem goli w tym dwumeczu strzelił Vitalij Kalinczuk i w sumie ma już 20 trafień w tym sezonie.

W tabeli Pomorzanin umocnił się na 2. miejscu, do prowadzącego Gruwaldu Poznań (ma jeden mecz więcej) traci 8 punktów.