Dwie porażki Jokera/Mekro w Aleksandrowie Łódzkim

Katarzyna Buchalska zwłaszcza wczoraj mocno dała się we znaki jokerkom
Katarzyna Buchalska zwłaszcza wczoraj mocno dała się we znaki jokerkom Sławomir Wojciechowksi
Bez niespodzianki rozpoczęła się półfinałowa rywalizacji w II lidze kobiet między zespołami ze Świecia i Aleksandrowa Łódzkiego. Dwukrotnie górą była faworyzowana Jedynka.

Jedynka w pełni wykorzystała atut własnej hali. Wczoraj pokonała Jokera/Mekro Świecie 3:0 (25:15,26:24, 25:14). Tylko w 2. secie były większe emocje, ale jokerki nie wykorzystały słabszej dyspozycji rywalek i przegrały na przewagi. Pozostałe partie to dominacja Jedynki. W jej szeregach świetnie dysponowana była Katarzyna Buchalska, która zdobywała punkty w ataku i zagrywką.

W niedzielę Jedynka ponownie wygrała z Jokerem 3:0 (25:21, 25:18, 25:17). Faworyt zagrał słabiej niż w sobotę. Zdarzały mu się przestoje w grze i błędy, które przynosiły punkty Jokerowi. Jednak siatkarki ze Świecia nie wykorzystały słabszych momentów przeciwniczek do końca i nie ugrały nawet seta.
Kolejny trzeci mecz odbędzie się w sobotę w Świeciu. Przypomnijmy, że awans do finału uzyska zespół, który jako pierwszy wygra trzy mecze. Jedynka potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa.