Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci i młodzież z regionu skorzystają z aktywnych zajęć. Organizacje dostały dofinansowania [zdjęcia]

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
W 2022 roku marszałkowskie dofinansowanie na zajęcia dla dzieci i młodzieży otrzymały m. in. organizacje z Włocławka, pow. aleksandrowskiego i radziejowskiego
W 2022 roku marszałkowskie dofinansowanie na zajęcia dla dzieci i młodzieży otrzymały m. in. organizacje z Włocławka, pow. aleksandrowskiego i radziejowskiego pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
260 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w 2022 roku do puli dofinansowania na organizację aktywizujących zajęć dla dzieci i młodzieży. Wśród beneficjentów są także organizacje z Włocławka. Dofinansowanie trafiło również do trzech stowarzyszeń z powiatu aleksandrowskiego i radziejowskiego.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

od 16 lat

Dzieci i młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego będą miały szansę wziąć udział w angażujących warsztatach, zajęciach i półkoloniach. Na realizację 32 tego typu inicjatyw samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przeznaczył w 2022 roku z budżetu 260 tysięcy złotych.

- Samorząd województwa dostrzega i chętnie wspiera wartościowe aktywności i działania organizacji pozarządowych. To ważni partnerzy w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego województwa, ludzie, którzy dobrze znają nasz region i potrzeby lokalnych społeczności. W ich inicjatywy często włączają się zwykli mieszkańcy, dzięki czemu wspólne przedsięwzięcia są bardziej skuteczne i efektywne - mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Dofinansowanie zajęć dla dzieci i młodzieży z Włocławka

Dofinansowanie otrzymały fundacje, towarzystwa i stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe, harcerstwa czy kluby. Dzięki marszałkowskiemu wsparciu będą mogły zorganizować zajęcia sportowe, edukacyjne oraz integracyjne dla dzieci i młodzieży.

Wśród beneficjentów są trzy organizacje z Włocławka, które otrzymały dofinansowanie o łącznej wartości 22 tys. zł.

Najwięcej (12 tys. zł) dostała Fundacja Ładowarka na zadanie pn. „LEGO w Śródmieściu”. Stowarzyszenie ,,Trampolina Dla Polski” na zajęcia pn. „Rozwijamy nasze pasje” dostała 5 tys. zł. Taka sama kwota trafiła do Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku na zadanie pn. „Odkrywamy nasze talenty”.

Te organizacje z powiatu aleksandrowskiego i radziejowskiego dostały dofinansowanie

Dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych trafiło również do Stowarzyszenia Kulturalnego ,,Serpentyna” z powiatu aleksandrowskiego na zadanie „Wakacyjna Przygoda”.

Natomiast dwie organizacje z powiatu radziejowskiego otrzymały łącznie 12 tysięcy złotych. Stowarzyszenie naRzecz Osób Niepełnosprawnych ,,przytULAnka” otrzymało 7 tys. zł na zdanie pn. „Aktywni z przytULAnką”, natomiast 5 tys. zł trafiło do Stowarzyszenia ,,Szkoła Sercem Wsi” w Pocierzynie na zdanie pn. „Przedszkolaki odkrywają świat”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska