To kolejna odsłona sądowego spektaklu na forum rady. Radni w większości nie zgadzają się z zarządzeniem zastępczym wojewody pomorskiego, który zdecydował o wygaśnięciu mandatu Anny Redzimskiej.
To trzecie podejście. Najpierw radni sami - wezwani przez wojewodę - nie podjęli uchwały o nieważności mandatu radnej. Potem złożyli sprzeciw do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jak się okazało bezskutecznie. Teraz, trzecie podejście i złożenie skargi kasacyjnej do NSA. Tym razem pełnomocnikiem zarówno radnej, jak i rady będzie Jerzy Chlebowicz.
Radna Dorota Mientka, zabierając głos w imieniu klubu "Widzimy Gminę Inaczej" zauważyła, że wojewoda nie wskazał, jak radna Ropińska mogłaby wykorzystywać funkcję do poprawienia swojej sytuacji zawodowej.
Więcej wiadomości z: Czersk
Mówiła, że zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w jej sytuacji nie może być zakazem bezwzględnym, bo takie prawo jest określone w Konstytycji RP. Wytknęła też, że nikt kompleksowo nie sprawdził, czy radna faktycznie mogła osiągnąć korzyść materialną, dzierżawiąc lokal od SP ZOZ.