Dziś pięciokrotnie statek wypływał będzie z portu na godzinne rejsy. Pierwszy rejs o godz. 15, ostatni o godz. 19. Czekając na kurs posłuchać można na przystani muzyki, bo o godz. 18 rozpocznie się nad Notecią największa impreza organizowana w wakacje przez Starostwo Powiatowe w Nakle: „Przystań w kolorze blue”. Wstęp jest wolny. Atrakcje dla najmłodszych - dmuchane zjeżdżalnie, karuzela, kule wodne, rodeo - dostępne od godz. 17.
Komu dzisiejszy termin nie pasuje przyjść może na przystań w sobotę. Jutro w pierwszy godzinny rejs „Władysław Łokietek” wypłynie o godz. 12. W planach jest siedem wycieczek. Ostatnia grupa wypłynie z portu o godz. 18. Przedszkolaki wejdą na pokład za darmo. Uczniowie muszą przygotować 5 zł, osoby dorosłe 10 zł.
Kolejna okazja do popływania „Łokietkiem” będzie za miesiąc. 21 sierpnia jednostka zabierze wycieczkowiczów z portu w Nakle na nieco dłuższe rejsy po Noteci. W programie tej wyprawy także przejście śluzy Nakło Zachód. Po wakacjach popływać możemy statkiem 11 września. O szczegółach powiedzą na przystani lub w Starostwie Powiatowym w Nakle (referat turystyki i sportu).
Lubiący aktywny wypoczynek zasięgnąć mogą też informacji (tel. 608 225 175) o spływach kajakowych i rajdach rowerowych przygotowanych przez starostwo na ten sezon. Terminy, niestety, zostały już tylko... wrześniowe.