Elana Toruń wygrała w Sosnowcu!

(STYK)
dwukrotnie w tym sezonie pokonała Zagłębie Sosnowiec.
dwukrotnie w tym sezonie pokonała Zagłębie Sosnowiec. fot. Lech Kamiński
Elana znów lepsza od Zagłębia Sosnowiec! Dziś zwycięstwo torunian smakuje jednak bardziej, bo odniesione zostało na boisku przeciwnika.

Podopieczni Mariusza Bekasa zagrali dziś dobry mecz. Od początku dominowali na boisku, ale byli bardzo nieskuteczni. Dopiero w 44. minucie pierwszą bramkę dla Elany strzelił Radosław Mikołajczyk. Warto zaznaczyć, że gospodarze grali wtedy w dziesiątkę, bowiem 5 minut wcześniej drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Piotr Zieliński.

Niespodziewanie miejscowi wyrównali w 51. minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Adrian Marek.

Strzelec bramki dla Zagłębia mecz kończył jednak mecz w złym humorze. Zawinił przy utracie bramki strzelonej przez Mikołajczaka, a także w 63. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Damian Sędziak.

Prowadząca 2:1 Elana nie popełniała już błędów w dalszej części meczu. Tym samym torunianie mogli cieszyć się z wywiezienie 3 punktów.

Zagłębie Sosnowiec Elana Toruń 1:2
ELANA: Osiński Bartkiewicz, Czarnecki, Więckowski (89. Lewandowski), Wróbel Grudzień (57. Kikowski), Mądrzejewski, Świderek, Młodzieniak (80. Zamiatowski) Mikołajczak (46. Sędziak) Mania.