Enea Astoria Bydgoszcz pokonała na wyjeździe Hydro Truck Radom [zdjęcia z meczu]

Dariusz Knopik
Enea Astoria (ciemne stroje) odniosła pewne zwycięstwo w Radomiu
Enea Astoria (ciemne stroje) odniosła pewne zwycięstwo w Radomiu Sylwester Szymczak
W 7. kolejce Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz pokonała na wyjeździe Hydro Truck Radom 85:72. To drugie zwycięstwo w sezonie.

HYDRO TRUCK - ENEA ASTORIA 72:85
Kwarty: 22:33, 11:14, 24:24, 17:14.
HYDRO TRUCK: Neal 12 (2x3), Ostojić 9 (1x3), Zegzuła 9 (1x3), Griffin 6 (1x3), Prahl 5 - Lewandowski 12 (2x3), Kurpisz 9 (1x3, 10 zb.), Stankowski 7 (2x3), Piechowicz 3 (1x3), Tomaszewski 0.
ENEA ASTORIA: Chyliński 20 (3x3), Sanders 17 (3x3), Gabrić 13 (2x3, 11 zb.), Frąckiewicz 8 (13 zb.), Krasuski 6 (1x3) - Loncar 8, Nizioł 6 (1x3), Nowakowski 5 (1x3), Szyttenholm 2, Aleksandrowicz 0.

W Radomiu spotkały się dwie drużyny, które były sąsiadami w tabeli (13. z 14. zespołem).

Od początku to bydgoscy koszykarze dominowali na parkiecie.
Bardzo dobrze grali w obronie i po przechwytach szybko zdobywali kolejne punkty. Ich przewaga rosła systematycznie - 18:10 (6. minuta), 22:11 (8), 33:22 (10), 37:20 (12). Podopieczni Artura Gronka grali na niezłej skuteczności (55 procent), ich rywale w tym elemencie byli dużo słabsi (40 proc.).

Po przerwie przewaga Enei Astorii wzrosła do 30 punktów (64:34) w 25. minucie. Było wiadomo, że koszykarze z Bydgoszczy nie utrzymają takiego tempa gry i skuteczności przez całe spotkanie. W kolejnych kilku minutach mieli oni słabszy fragment, ale nie na tyle, by ich zwycięstwo było w jakimkolwiek momencie zagrożone.

To było drugie zwycięstwo Enei Astorii w sezonie i pierwsze na wyjeździe. Bydgoski zespół awansował na 13. lokatę w tabeli.

W następnym meczu bydgoszczanie w najbliższą środę podejmą Zastal Zielona Góra.