Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń z kolejnym zwycięstwem. Młoda włoska Polka zachwyciła kibiców [zdjęcia]

Energa Krajowa Grupa Spożywcza - MKS Pruszków
Energa Krajowa Grupa Spożywcza - MKS Pruszków Grzegorz Olkowski
Tylko w pierwszych minutach Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń miała problemy z rywalem z Pruszkowa. Potem przewaga przekraczała 30 punktów, udany debiut w ekstraklasie zaliczyła Vittoria Conte.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - MKS Pruszków 82:59 (17:11, 22:5, 23:17, 20:26)

Energa Krajowa Grupa Spożywcza: Jones 21 (3), Grays 12 (1), Adebayo 11 (1), 10 zb., Stankiewicz 7 (1), A. Pszczolarska 6 (1), 9 zb., 5 as. oraz Conte 9, Podkańska 7, Urban 6 (2), Mitrowska 3, Louka 0, K. Pszczolarska 0.
MKS: Berezowska 15 (4), Marciniak 8 (1), 7 zb., 6 as., Parysek-Bochniak 7, Papiernik 7, Masłowska 4 oraz Zaborska 7 (1), Świeżak 4, Dmochewicz 3, Iwaniuk 2, Stawicka 2, Frojdenfal 0.

- Nie licząc kilku minut, to cały mecz zagraliśmy bardzo dobrą koszykówkę. Na początku trochę nam nie wychodziło w ataku, ale to pewnie więcej się nie zdarzy, obrona była na dobrym poziomie, mieliśmy sporo kontrataków. Cieszę się z tej wygranej, myślę, że zasłużonej - podsumował trener Elmedin Omanić.

Jeszcze przed przerwą przewaga gospodyń przekroczyła 20 punktów, a po przerwie nawet 30 punktów, choć wtedy liderki już odpoczywały, a trener Elmedin Omanić dał wiele minut młodzieży. M.in. zadebiutowała w ekstraklasie 18-letnia środkowa Vittoria Conte, która trafiła wszystkie swoje rzuty z gry, dodała 2 zbiórki i 3 przechwyty.

- Na początku bardzo się stresowałam, ale po kilku akcjach nerwy zeszły i grało mi się bardzo dobrze. To dla mnie była duża niespodzianka, że taki klub się zainteresował mną, chciałabym podpisać kontrakt na cztery lata - przyznała 18-latka, która urodziła się we Włoszech, ale w Polsce mieszka od 11 lat.

Co ciekawe, koszykarka w pierwszym meczu w ekstraklasie zagrała dużo lepiej niż wcześniej w I-ligowym SMS. - Obserwowałem Vittorię od dłuższego czasu, ma świetne warunki fizyczne i uważam, że to wielki talent, który za kilka lat może nawet zagrać na poziomie Euroligi. To dla nas także okazja, bo zwykle mocniejsze kluby sięgają po takie zawodniczki. Od pierwszego dnia jej pobytu w Toruniu dużo pracujemy i już w kilku elementach zrobiła postępy - podkreśla Omanić.