Energa Toruń z trudem ogrywa I-ligowca w Pucharze Polski

Joanna Walich zdobyła kilka bardzo ważnych punktów w ostatniej kwarcie.
Joanna Walich zdobyła kilka bardzo ważnych punktów w ostatniej kwarcie. Lech Kamiński
Energa Toruń w ćwierćfinale Pucharu Polski. Dla MKK Siedlce była to pierwsza porażka w tym sezonie.

MKK Siedlce - Energa Toruń 66:68 (16:11, 13:16, 21:17, 16:24)
ENERGA: Dixon 17, 5 zb., Walich 14 (1), 7 zb., Idczak 7, 4 as., Gulak-Lipka 2, Ratajczak 0 oraz Vrdoljak 14 (2), 7 zb., Dosty 11, 8 zb., Wieczyńska 3 (1), Darnikowska 0, Ząjąc 0.
NAJWIĘCEJ DLA MKK: Urbaniak 26 (3), Krzywoń 12, 8 zb., Salska 11.

Toruniankom trafił się w V rundzie Pucharu Polski MKK Siedlce, zdecydowanie najmocniejsza drużyna w I lidze. W tym sezonie nie poniosła żadnej porażki, średnio wygrywa mecze na zapleczu Basket Ligi Kobiert różnicą 24 pkt i jest pewniakiem do awansu. Ale też trudno się dziwić, bo w składzie ma zawodniczki ograne w ekstraklasie. Wśród nich także dwie ekstorunianki: Martę Urbaniak i Katarzynę Salską, która w Toruniu grała jeszcze w I lidze pod szyldem Nova Trading. Urbaniak z kolei jest najlepszym strzelcem MKK ze średnią 15,4 pkt.

Energa długo nie mogła sobie poradzić z gospodyniami. W pierwszej połowie ich przewaga sięgała 10- punktów, a na początku ostatniej kwarty było 53:44. Wtedy torunianki w niespełna 3 minuty rzuciły 14 pkt z rzędu. Jeszcze w ostatniej minucie nie brakowało emocji, bo Urbaniak zmniejszyła straty do 1 pkt (64:65), a w ostatniej akcji rzucała z dystansu na zwycięstwo, ale tym razem nie trafiła.

W środę w siedzibie PZKosz zostaną rozlosowane pary VI rundy Pucharu Polski, w której do rozgrywek włączy się sześć pozostałych ekib z BLK, w tym Artego Bydgoszcz.. Mecze zaplanowano na 29 stycznia.