Erasmus wypromowany w Grudziądzu. Zapowiada się obiecująco...

  Erasmus wypromowany w Grudziądzu. Zapowiada się obiecująco [zdjęcia]

  Zdjęcie autora materiału
  Jakub Keller

  Gazeta Pomorska

  Erasmus wypromowany w Grudziądzu. Zapowiada się obiecująco [zdjęcia]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Jakub Keller

  Jak organizować staże zagraniczne dla uczniów szkół technicznych a tym samym zwiększać ich szanse na rynku pracy - tego dowiedzieli się nauczyciele z regionu, którzy wzięli udział w konferencji „EDUinspiracje”, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, będącej Narodową Agencją Programu Erasmus+.
  Dlaczego konferencję zorganizowano właśnie w Grudziądzu? - Z naszych statystyk wynika, że w Grudziądzu jest znacznie mniej realizowanych projektów programu Erasmus +, niż choćby w Toruniu czy Bydgoszczy. Chcieliśmy więc pokazać dyrektorom tutejszych szkół, ile korzyści może przynieść udział w programie - mówi Izabela Laskowska z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

  Program Erasmus + będzie promowany w Grudziądzu


  Czego więc przedstawiciele grudziądzkich szkół dowiedzieli się podczas konferencji? - Otrzymali sporą dawkę porad praktycznych odnośnie tego jak wnioskować do programu, jak napisać projekt oraz jak pozyskać środki na współprace z pracodawcami i realizację praktyk czy staży - wyjaśnia Laskowska, która dodaje, że pierwsze efekty dostrzec można było już podczas... przerwy. - Dyrektorzy i nauczyciele podchodzili i pytali o szczegóły dotyczące uczestnictwa w programie. To bardzo obiecujące - mówi z entuzjazmem. Oprócz staży zawodowych, program Eramsus + umożliwia także podjęcie i rozwój międzynarodowej współpracy z innymi podmiotami kształcenia i szkolenia zawodowego. W spotkaniu udział wzięła Marzenna Drab, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. - Takie konferencje dają jednoznaczną odpowiedź, że styk przedsiębiorcy, szkoły i Ministerstwa Edukacji jest potrzebny, aby odnieść wspólny sukces na rynku pracy - powiedziała Marzenna Drab.
  „Pomorska” była patronem konferencji.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018