Espadon Szczecin - Łuczniczka Bydgoszcz. Bili się przez pięć setów

dark
Filip Kowalkowski
Nie wiedzie się bydgoskiej drużyny na wyjazdach w tym sezonie. Łuczniczka doznała kolejnej porażki. Tym razem uległa Espadonowi Szczecin.

ESPADON - ŁUCZNICZKA 3:2 (20:25, 25:21, 16:25, 25:14, 15:12)

ESPADON: Sladecek, Ruciak 19, Perłowski 9, Kluth 16, Borovnjak 1, Gałązka 12, Murek (libero) oraz Wika 12, Petković 1, Cedzyński 1, Wołosz, Mihułka (libero). Punkty: atak - 51, blok - 13, zagrywka - 7, serwis - 30.

ŁUCZNICZKA: Nowakowski 12, Szczurek 7, Katić 7, Sacharewicz 9, Filipiak 18, Yudin 17, Czunkiewicz (libero) oraz Bobrowski, Sieńko, Gromadowski 1, Rhonka 2. Punkty: atak - 56, blok - 12, zagrywka - 5, serwis - 24.

O zwycięstwie bydgoszczan w inauguracyjnym secie zdecydowały trzy fragmenty: najpierw błędy w ataku popełniał Bartłomiej Kluth, potem dwoma blokami popisał się Jan Nowakowski, a potem swoją zagrywką popisał się Milan Katić. Siatkarze Łuczniczki prowadzili 15:9 i nie wypuścili okazji.

W drugim secie spadła skuteczność ataku bydgoskich zawodników. Od razu wykorzystali to rywale. Przejęli inicjatywę i przyjezdni nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji.

Trzeci set był bardzo dobry w wykonaniu bydgoskiej drużyny. Zdominowała rywali w każdym elemencie gry i kontrolowała przebieg wydarzeń. Szczególnie z dobrej strony pokazał się Jan Nowakowski, który zdobył 7 punktów.

W czwartej partii sytuacja się odmieniła. Po serii błędów na początku zawodnicy Łuczniczki stracili dystans i potem nie potrafili już odrobić strat.

Do połowy tie breaka wynik oscylował w granicach remisu, ale potem bydgoszczanie nie potrafili sobie poradzić z atakami i zagrywkami Michała Ruciaka i Marcina Wiki.

- Nasza gra za mocno falowała przez cały mecz, by myśleć o wygranej - powiedział Nowakowski.

Espadon Szczecin - Łuczniczka Bydgoszcz. Zapis relacji na żywo

Inne wyniki: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (19, -22, 22, 21), Effector Kielce - Onico AZS Politechnika Warszawska 1:3 (-17, -28, 22, -23), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Częstochowa 3:0 (11, 21, 19), MKS Będzin - BBTS Bielsko- Biała 3:0 (12, 19, 13), PGE Skra Bełchatów - GKS Katowice 3:0 (19, 17, 22), Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (21, 20, -23, -22, 13), Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 1:3 (-26, 23, -29, -23).