Jacek Czaplewski
Fran Santiago – UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Faworyzowana Hiszpania bezbramkowo zremisowała ze Szwecją w Sewilli. To oznacza, że sensacyjnym liderem grupy E jest Słowacja, a na ostatnim miejscu pozostaje Polska z zerowym dorobkiem. Kolejny mecz z Hiszpanią właśnie urasta do rangi meczu o wszystko.

Euro 2020: mecz Hiszpania - Szwecja 0:0 (14.06.2021)

Zgodnie z przypuszczeniami to Hiszpania zabrała piłkę. W pierwszej połowie wymieniła ponad 400 podań, podczas gdy Szwecja nie miała nawet 100. Podobne proporcje były również w drugiej połowie. Niewiele jednak z tego wyniknęło, o czym świadczy nie tylko końcowy wynik.

Przed przerwą obie drużyny stworzyły po jednej klarownej sytuacji. Po błędzie Marcusa Danielsona przed szansą stanął Alvaro Morata, ale z dość bliskiej odległości uderzył obok lewego słupka. W słupek trafił natomiast Alexander Isak. Napastnik grający w Realu Sociedad najczęściej zagrażał bramce Hiszpanii. W drugiej połowie jego świetnego podania nie wykorzystał partner z ataku, czyli Marcus Berg.

W końcówce Hiszpania rzuciła się do huraganowych ataków. W kluczowej akcji znakomicie zachowal się bramkarz Robin Olsen, który obronił strzał głową Gerarda Moreno.

Szwecja okupiła ten mecz mikrourazami i potężnym zmęczeniem. Cieszy się jednak z punktu, który przed pierwszym gwizdkiem wzięłaby w ciemno. Hiszpania w drugiej kolejce musi się spiąć, a to nie jest dobra wiadomość dla Polski...

Piłkarz meczu: Robin Olsen
Atrakcyjność meczu: 4/10

EURO 2020 w GOL24

Euro 2020. Szybko stracony gol, brak celnego strzału w pierwszej połowie, Krychowiak wyrzucony za dwie żółte kartki. Prawie wszystko poszło nie tak jak zaplanowaliśmy i Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu turnieju. Internauci nie mieli litości dla drużyny i selekcjonera Paulo Sousy. Obejrzyjcie galerię memów z przegranego spotkania.

MEMY o meczu Polska - Słowacja. Mecz otwarcia za nami, teraz...