Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ferie zimowe 2024 w Grudziądzu. Już ruszyły zapisy na ciekawe zajęcia

Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Zimową  atrakcją w czasie ferii będzie sztuczne lodowisko w parku miejskim
Zimową atrakcją w czasie ferii będzie sztuczne lodowisko w parku miejskim Piotr Bilski
Choć do ferii zimowych został jeszcze niemal miesiąc, w Grudziądzu już trwają zapisy na zajęcia przygotowywane dla uczniów. Wiele z nich to zajęcia bezpłatne, ale liczba miejsc często jest ograniczona, więc z zapisami nie należy zwlekać.

Ferie zimowe w Grudziądzu oraz całym województwie kujawsko-pomorskim w 2024 roku trwać będą od 12 do 23 lutego.

Zachęcamy do lektury zaktualizowanej wersji tekstu:Ferie zimowe 2024 Grudziądz. Takie atrakcje czekają na uczniów. Zobacz gdzie są jeszcze wolne miejsca

Półkolonie w Grudziądzu, w dwóch podstawówkach

Już trwają zapisy na półkolonie organizowane przez miasto. Odbywać się one będą w dwóch szkołach podstawowych:

  • nr 8, przy ul. Mikołaja z Ryńska 6
  • oraz nr 21 przy ul. Nauczycielskiej 19.

Przeznaczone są dla uczniów grudziądzkich szkół podstawowych z całego miasta. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w g. 7-16.

- W każdej szkole opracowano atrakcyjny program, w którym przewidziano szereg różnorodnych zajęć dla dzieci, m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, wyjścia do kina, muzeum, biblioteki, na basen i lodowisko, wycieczki - informuje Marcin Mielnicki, z biura prasowego grudziądzkiego ratusza.

Półkolonie są płatne. Rodzice pokrywają koszty obiadów dla dzieci w wysokości 45 zł na tydzień oraz koszty biletów wstępu, przejazdów i materiałów potrzebnych na zajęcia w wysokości 250 zł od osoby na tydzień.

Zapisy prowadzone są jeszcze do 19 stycznia. Druki otrzymać można w każdej szkole, a złożyć je należy do wybranej placówki, która będzie prowadziła feryjne zajęcia.

Ferie zimowe 2024 w muzeum w Grudziądzu

Ruszyły też zapisy na „Białe wakacje” organizowane przez muzeum.

W gmachu głównym muzeum odbywać się będą warsztaty związane z wystawami „Kawa, czy herbata …” oraz „Migawki z przeszłości. Fotografie Grudziądza sprzed 50 lat”. Podczas zajęć uczestnicy wykonają filiżanki z cienkich pasków papieru. Dla dzieci zapisanych indywidualnie zajęcia takie odbywać się będą 16 i 22 lutego. Są przeznaczone dla uczestników mających co najmniej 6 lat. Zapisy trwają pod nr tel. 56-46-590-63, wew. 18. Opłata to 15 zł za osobę.

Zajęcia obywać się będą także w muzeum Flis. W pierwszym tygodniu ferii planowane są warsztaty, podczas których uczestnicy wypiekać mają walentynkowe serca, a w drugiej połowie ferii ciastka z „pieczątką”. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 56-46-590-63, wew. 62, cennik: 15 zł za bilet ulgowy i 20 za bilet normalny.

Zgłaszać się mogą także grupy zorganizowane, dla których przygotowano więcej terminów zajęć.

Przez całe ferie dzieci i nastolatki do 18. roku życia wszystkie wystawy muzeum zwiedzać będą bezpłatnie.

Ferie zimowe 2024 w teatrze w Grudziądzu

Zapisy ruszyły także na zajęcia przygotowywane przez Centrum Kultury Teatr. Tutaj w ramach „Białych wakacji” zaplanowano:

  • warsztaty plastyczne z Marianną Gitner-Sawistowską (19-23 lutego, zapisy pod nr tel. 56-69-68-906),
  • warsztaty aktorskie ze Zbigniewem Kulwickim przeznaczone dla młodzieży w wieku 14-21 lat (12-16 lutego, zapisy pod nr tel. 56-69- 68-921)
  • warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych z Renatą Boguską, opiekunką Teatrzyku Lalek „Miszmasz”(12 i 19 lutego, zapisy: 56-69-68-921.

Ferie zimowe 2024 w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu

Zajęcia feryjne organizowane są także w Bibliotece Miejskiej. W głównej siedzibie książnicy przy ul. Legionów odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki. Każde spotkanie trwać będzie dwie godziny, a łączyć będzie część merytoryczną - codziennie na inny temat - oraz plastyczną. W każdym spotkaniu udział wziąć będzie mogło 25 dzieci, a ponieważ chętnych jest zwykle więcej, to prowadzone będą zapisy, które mają się rozpocząć w tym tygodniu, po dopięciu programu na ostatni guzik.

Podobne spotkania odbywać się będą także w filiach osiedlowych grudziądzkiej Biblioteki Miejskiej.

Ferie zimowe 2024 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

Bogatą ofertę zajęć feryjnych, jak co roku, przygotowuje Ognisko Pracy Pozaszkolnej. W czasie ferii funkcjonować będą pracownie muzyczne, taneczne, plastyczne, modelarska, sportowa...

- Coś dla siebie znajdą na pewno dzieci od 5 roku życia po 18-latków - zapewnia Arkadiusz Elszkowski, dyrektor OPP.

Zajęcia w OPP odbywać się będą od poniedziałki do piątku, w g. 8-15 , według planu, który został opublikowany na stronie internetowej placówki TUTAJ. Co ważne: na zajęcia w OPP nie trzeba się zapisywać, i są bezpłatne. Wystarczy przyjść.

Ferie zimowe 2024 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu

Warsztaty rodzinne pod hasłem „Zima w lesie” na pierwszy tydzień ferii zimowych zapowiada także Centrum Edukacji Ekologicznej. Będą bezpłatne, ale z ograniczoną liczbą uczestników. Szczegóły poznać mamy pod koniec tego tygodnia.

Atrakcje na ferie zimowe 2024 przygotowuje też grudziądzki MORiW

Przez całe ferie czynne ma być sztuczne lodowisko w parku miejskim. MORiW planuje na nim zorganizować cichą walentynkową dyskotekę na lodzie i bezpłatne zajęcia z instruktorem w wyznaczonych godzinach. Planowane są też dwie wycieczki, m.in. na basen w Świeciu. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać, a zapisy ruszą 1 lutego.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska