Firma Mega, właściciel "Villi Secesji", jeszcze nie...

  Firma Mega, właściciel "Villi Secesji", jeszcze nie kapituluje

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Los firmy i jej pracowników leży w rękach kupca tej restauracji

  Los firmy i jej pracowników leży w rękach kupca tej restauracji ©Jarosław Pruss

  Ratusz zapewnia, że sala gimnastyczna dla Zespołu Szkół Mechanicznych będzie gotowa w kwietniu, czyli jeszcze przed obchodami 100-lecia szkoły.
  Los firmy i jej pracowników leży w rękach kupca tej restauracji

  Los firmy i jej pracowników leży w rękach kupca tej restauracji ©Jarosław Pruss

  www.pomorska.pl/bydgoszcz


  Więcej informacji z Bydgoszczy znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz  Nadziei na dotrzymanie marcowego terminu nie ma już wiele.

  - Zapewniam jednak, że prace dokończymy w następnym miesiącu - mówi Lucyna Kojder-Szweda, zastępca prezydenta Bydgoszczy. - Na pewno zdążymy przed uroczystościami obchodów 100-lecia szkoły, które zaplanowano przecież dopiero na drugą połowę kwietnia - dodaje.

  Na początku przyszłego tygodnia okaże się, czy inwestycję kończyć będzie bydgoskie przedsiębiorstwo Mega. O kłopotach firmy pisaliśmy wczoraj. Dziś jej przedstawiciele zapewnili urzędników, że znaleźli kupca na restaurację "Villa Secesja" w parku im. Kazimierza Wielkiego. Dzięki pieniądzom z tej transakcji uratują firmę i zapłacą za zamówione już materiały budowlane, których brakuje do ukończenia budowy sali. Jeśli jednak do sprzedaży nie dojdzie, ratusz poszuka innego wykonawcy.

  - Byłoby to z ogromną szkodą zarówno dla tej inwestycji, jak i dla całego miasta. Bo choć Mega może nie była łatwym kontrahentem, to na pewno solidnym - przyznaje Lucyna Kojder-Szweda. Na potwierdzenie tego wymienia tylko ostatnie inwestycje, które na terenie miasta realizowało przedsiębiorstwo Tomasza Woźniaka: remont i adaptacja kompleksu szkolnego przy ulicy Koronowskiej, rewitalizacja Balatonu na Bartodziejach czy budowa Swarzewskiej na tym samym osiedlu. - Jakość tych robót nie budzi żadnych zastrzeżeń - mówi.

  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zatrudniającą blisko 200 osób Megę pogrążyło kupno i remont "Villi Secesja", która okazała się wyjątkowo nierentowną restauracją. Firmie nie pomogła też mroźna zima i związany z nią zastój na rynku budowlanym.

  Jej los, jak i pracowników, nie jest jednak przesądzony, bo o przyszłość przedsiębiorstwa walczy jeszcze siostra właściciela. Kluczem do sukcesu jest jednak udana sprzedaż budynku w parku im. Kazimierza Wielkiego.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy