Tym razem licealiści zastanawiali się, co łączy fizykę z medycyną.
Koło fizyczne w LO im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie zastanawiało się m.in. nad ekologią, hałasem albo efektem cieplarnianym. W tym roku hasłem sesji była rola fizyki w medycynie, a prowadzenia podjęli się drugoklasiści Paulina Zachwieja i Hubert Jazienicki.
Jana Tyxa w organizacji też inni nauczyciele - Grażyna Froehlke, Zygmunt Sieg i Jacek Fiałkowski.
Uczestnicy wysłuchali trzech ciekawych referatów - o zastosowaniu promieni rentgenowskich w medycynie Magdy Szemryk, o wykorzystaniu USG Malwiny Wolskiej, a Hanna Piszczek zajęła się rolą lasera w medycynie.
Potem była prezentacja multimedialna przygotowana przez pierwszoklasistów Martynę Stońską i Dawida Rudnika. Pokazali, jak fizyka przysłużyła się medycynie, umożliwiając wykonywanie zdjęć termowizyjnych, ukazanie obrazu żył pacjenta oraz wykonanie rezonansu magnetycznego i radioterapii. Kolejny raz w dyskusji wzięła udział Alicja Dywel z więcborskiego LO, która przedstawiła rolę fizyki jądrowej. Równie ciekawie mówiły Monika Sobiechowska, Karolina Bonk, Katarzyna Hermann i Natalia Kulas.
Na sesji nie mogło zabraknąć doświadczeń. Hubert Jazienicki i Karol Zgrzeba przybliżyli budowę i zastosowanie lasera gazowego.