Bydgoski trener pracuje nie tylko w swoim klubie - jest również szkoleniowcem kadry narodowej kobiet U-23. Dla naszego kajakarstwa sezon 2022 był bardzo udany, w co duży wkład miał także Juhnke. Medale mistrzostw świata i Europy, zarówno wśród seniorów, jak i wśród młodzieżowców, zdobyli zawodnicy i zawodniczki Zawiszy - m.in. Dominika Putto, Katarzyna Kołodziejczyk, Helena Wiśniewska, czy Norman Zezula. Trener Juhnke wygrał więc nasz konkurs zarówno jako trener roku w regionie (warto podkreślić, że jednogłośnie), jak i w Bydgoszczy.
To jednak nie wszystko. Pracę Juhnkego docenili także kibice, dzięki którym został najlepszym trenerem w powiecie bydgoskim, a także w regionie. Łącznie otrzymał zatem aż cztery nagrody.
W naszym dorocznym redakcyjnym konkursie kapituła złożona z dziennikarzy „Expressu Bydgoskiego”, „Gazety Pomorskiej” i „Nowości” oraz zaproszonych goście i ekspertów wybierała po trzech najlepszych sportowców dla Bydgoszczy, Torunia i regionu, a także najlepszych trenerów i kluby. Równolegle do konkursu odbywał się plebiscyt, w której decydujące znaczenie miało zdanie czytelników - wybrali oni najlepszych sportowców wśród kobiet i mężczyzn, drużynę roku, a także sportowy talent roku.