"Zorganizowaliśmy konferencję, by pokazać pewien kontrast w Gdańsku. Tyle się mówi tutaj o równości, ale niestety mamy do czynienia z równymi i równiejszymi mieszkańcami Gdańska" - mówił Przemysław Majewski, gdański radny PiS cytowany w Onecie.
"Z jednej strony tworzy się mural, z drugiej nie patrzy na warunki, w jakich żyją tutaj ludzie" - twierdził Andrzej Skiba, gdański radny PiS cytowany przez Onet.pl.
Mowa o kamienicy przy ulicy Mniszki w Gdańsku, na której pojawił się mural z Pawłem Adamowiczem. Jego uroczyste odsłonięcie nastąpiło kilka dni temu i było połączone z rozdaniem Nagród Równości im. Pawła Adamowicza - czytamy w Onecie.
Miasto Gdańsk informuje Onet, że remont kamienicy przy ul. Moniuszki będzie podzielony na etapy. Modernizacja rozpoczęła się od ściany, na której powstał mural Adamowicza. Natomiast w 2020 roku planowane jest wydzielenie łazienek w mieszkaniach - można przeczytać w Onet.pl.
Źródło: Onet.pl
