W poszukiwania pytona tygrysiego, które trwały ponad dwa miesiące, zaangażowanych było sporo osób. Szukały go fundacje zajmujące się ochroną zwierząt i państwowe służby. Poszukiwania węża prowadzono z lądu, wody i powietrza - przy użyciu dronów, psów tropiących, fotopułapek...
Gdzie jest pyton tygrysi? Koniec akcji poszukiwawczej
Wdziano ślady wielkiego gada, ale nie udało się go ostatecznie odnaleźć. W sprawę węża zaangażował się nawet Krzysztof Rutkowski. Osoby z różnych części Polski donosiły, że "widzą pytona".
Zobacz również:
Wszyscy widzą pytona. Tym razem w Kanale Bydgoskim... [zobac...
Akcję poszukiwawczą pytona tygrysiego prowadziła fundacja Animal Rescue Polska. Teraz przedstawiciel fundacji Dawid Fabjański w rozmowie z Polsat News poinformował, że poszukiwania się zakończyły. Decyzję podjęto ze względu na niskie temperatury, jakie przyszły do Polski z końcem września. Pyton potrzebuje do życia ciepła. Ten gatunek zwierzęcia przy obecnych temperaturach nie ma możliwości się ogrzać, nie trawi pokarmu. Zwierzę prawdopodobnie już nie żyje.
Wylinka pytona tygrysiego znaleziona nad Wisłą
Kilkumetrową wylinkę pytona tygrysiego znaleziono nad Wisłą na początku lipca 2018 roku. "Wylinka blisko 6-metrowego gada jest świeża, a to oznacza, że gad może być głodny, agresywny i niebezpieczny, szczególnie dla zwierząt domowych i dzieci!" - donosiły media.
Zmiana czasu 2018 na ZIMOWY. Kiedy przestawiamy czas z letniego na zimowy?
Początkowo nie wykluczano, że wylinka w okolicy Wisły to głupi żart... Odnaleziono jednak także ślady bytowania pytona nad jednym z szuwarów w okolicy Wisły. Po dniach poszukiwań pies tropiący odnalazł także odchody, które mogły należeć do pytona tygrysiego.
Pyton tygrysi:
- Ma silne i masywne ciało o obwodzie większym niż udo dorosłego mężczyzny. Dorosły osobnik potrafi stwarzać zagrożenie dla życia człowieka.
- W zależności od podgatunku, osobnik nominalny może dorosnąć do 8 metrów.
- Żywi się głównymi ssakami – myszami, szczurami, królikami, mniejszymi ssakami parzystokopytnymi (w naturze), ptakami. Generalnie zjada większość zwierząt, które uda mu się upolować. Na wolności atakuje także np. młode antylopy.
- Gatunek chroniony międzynarodową konwencją CITES oraz odpowiednimi przepisami Unii Europejskiej. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody wymaga rejestracji.
Pensja minimalna 2019. Ile na rękę? [11.12.2019 - wyliczenia...
Coś dla fanów mocnego żartu: Spod ekranu - recenzja filmu "Juliusz".