GIF wycofuje leki
24 lipca 2019 GIF wycofał z obrotu na terenie całego kraju PŁYN BUROWA - popularny płyn na skórę, środek stosowany najczęściej na stłuczenia.
Wycofany lek 24.07.2019
GIF wydał decyzję dotyczącą wycofania leku:
PŁYN BUROWA (Alumini subacetatis solutio) płyn na skórę 100 g, nr serii 010319, data ważności 03.2020
Podmiot odpowiedzialny: Zakład Farmaceutyczny „Amara" Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie
Decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.
Wycofany lek: PŁYN BUROWA nr serii 010319, data ważności 03.2020
Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja od podmiotu odpowiedzialnego o otrzymaniu dla produktu leczniczego PŁYN BUROWA płyn na skórę 100 g, nr serii 010319, data ważności 03.2020 wyników poza specyfikacją w programie ciągłego badania stabilności w zakresie parametrów: postać i czystość - zawartość siarczanów - czytamy w najnowszej decyzji GIF.
CZYTAJ TEŻ | GIF ostrzega! Aż 7 leków wycofanych w ciągu ostatnich dni. To leki na astmę i krople do nosa
W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, o której mowa powyżej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii produktu leczniczego.
PŁYN BUROWA wycofany z obrotu
GIF wydał decyzję dotyczącą wycofania produltu leczniczego: PŁYN BUROWA płyn na skórę 100 g, nr serii 010319, data ważności 03.2020
Na co stosuje się PŁYN BUROWA? Płyn Burowa to roztwór zasadowego octanu glinu (Aluminii subacetatis solutio), w którego skład wchodzą: siarczan glinu (Aluminii sulfas), strącony wapnia węglan (Calcii carbonas praecipitatus) kwas octowy (Acidum aceticum), woda oczyszczona (Aqua purificata). Jest lekiem do stosowania miejscowego o właściwościach ściągających i przeciwzapalnych, stosowanym w stłuczeniach i obrzękach.
Twoje leki wycofano z obrotu. Co zrobić?
Jeśli znalazłeś na liście wycofanych leków ten, który zażywasz, porównaj jego numer serii z numerem serii na liście. Znajdziesz go na opakowaniu. Jeśli twój lek należy do wycofanej serii, zwróć go do apteki. Możesz poprosić lekarza o receptę na bezpieczny zamiennik twojego leku.
Co jeszcze możesz zrobić? Sprawdź w poniższej galerii:
Twoje leki na nadciśnienie wycofano z obrotu? Zobacz, co możesz zrobić
GIF wycofał Twoje leki? Sprawdź, co zrobić
