https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GIF wycofuje Ranimax Teva z obrotu. To kolejny lek na zgagę zanieczyszczony groźną dla zdrowia i życia substancją

MW-G za GIF
Ranimax Teva to kolejny lek na zgagę wycofany z obrotu przez GIF.
Ranimax Teva to kolejny lek na zgagę wycofany z obrotu przez GIF. pixabay.com
Ranimax Teva to kolejny lek na zgagę wycofany z obrotu. Ostrzeżenie GIF: Kolejny lek wycofany z obrotu w Polsce! Główny Inspektor Farmaceutyczny informuje o wycofaniu leku Ranimax Teva - leku na zgagę i niestrawność. Przyczyną jest potwierdzona i potencjalna obecność zanieczyszczenia w postaci nitrozoamin, które mogą być groźne dla zdrowia i życia.

Uwaga pacjenci! Kolejny lek wycofany z obrotu. GIF ostrzega!

Nowe ostrzeżenie GIF. Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał kolejne ostrzeżenie. Główny Inspektor Farmaceutyczny opublikował we wtorek (29 października) ostrzeżenie dotyczące leku Ranimax Teva stosowanego powszechnie przez pacjentów na zgagę i niestrawność. Jak bowiem informuje GIF w nowym ostrzeżeniu, przyczyną jest potwierdzona i potencjalna obecność zanieczyszczenia w postaci nitrozoamin, które mogą być groźne dla zdrowia i życia.

To kolejna w ostatnich dniach decyzja GIF o wycofaniu leków na zgagę i niestrawność z obrotu.

Sprawdź koniecznie

Nowe ostrzeżenie GIF. Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał kolejne ostrzeżenie. Główny Inspektor Farmaceutyczny opublikował we wtorek (29 października) ostrzeżenie dotyczące leku wycofanego z obrotu.

GIF wycofuje leki

GIF ostrzega - 29 października wycofano z obrotu Ranimax Teva - znany lek na zgagę i niestrawność. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał w październiku 2019 roku nową decyzję o wycofaniu z obrotu kilkudziesięciu serii popularnego leku Ranimax Teva.

Które serie leku zostały wycofane i dlaczego GIF podjął decyzję o wycofaniu leku na zgagę i niestrawność Ranimax Teva z obrotu?

Wycofano lek Ranimax Teva 150 mg, tabletki powlekane, op. 10 tabl., 20 tabl., 30 tabl.

Wycofano lek Ranimax Teva (Ranitidinum) 150 mg, tabletki powlekane, opakowania 10 tabl., 20 tabl., 30 tabl.

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie polski serie leku Ranimax Teva. To popularny lek na zgagę i niestrawność.

Główny Inspektor Farmaceutyczny 29 października wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju serii leku Ranimax Teva.

Z obrotu na terenie całego kraju decyzją GIF wycofano:

  • Ranimax Teva (Ranitidinum), 150 mg, tabletki powlekane, op. 10 tabletek
  • Ranimax Teva (Ranitidinum), 150 mg, tabletki powlekane, op. 20 tabletek
  • Ranimax Teva (Ranitidinum), 150 mg, tabletki powlekane, op. 30 tabletek

Sprawdź numery serii:

Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Leki wycofane z obrotu

Decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Dlaczego GIF wycofuje lek z obrotu?

Podmiot odpowiedzialny poinformował GIF o globalnej decyzji firmy Teva o wycofaniu z obrotu produktów leczniczych z ranitydyną na podstawie potwierdzonej i potencjalnej obecności nitrozoamin w leku.

Przypomnijmy, 19 września GIF wydał decyzję o wstrzymaniu w obrocie wszystkich serii leku Ranimax Teva z powodu informacji otrzymanych w systemie Rapid Alert o wykryciu zanieczyszczenia N-nitrozodimetyloaminy (NDMA) w niektórych produktach leczniczych zawierających ranitydynę. Pełnomocnik podmiotu odpowiedzialnego Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. poinformował o podjęciu globalnej decyzji o wycofaniu produktów leczniczych z ranitydyną. Powodem była potwierdzona i potencjalna obecność zanieczyszczenia NDMA.

GIF wydał 29 października decyzję wycofującą na terenie całego kraju produkt leczniczy Ranimax Teva.

Nie ma szans na zwrot pieniędzy, szczególnie jeśli byłby to lek refundowany

GIF wycofał Twoje leki? Sprawdź, co zrobić

GIF wycofuje lek. Czy pacjenci dostaną zwrot pieniędzy?

Przepisy prawa nie normują tego, co powinien zrobić pacjent. Nie ma informacji o tym, że pacjent powinien produkt oddać do apteki i dostanie zwrot pieniędzy. Jeśli zatem pacjent ma w domu lek wycofany z aptek, powinien dla własnego bezpieczeństwa zaprzestać jego stosowania i oddać go do utylizacji, np. w specjalnych punktach w aptekach. Nie ma szans na zwrot pieniędzy, szczególnie jeśli byłby to lek refundowany - wyjaśnia Hanna Borowiak z Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

Twoje leki wycofano z obrotu. Co zrobić?

Jeśli znalazłeś na liście wycofanych leków ten, który zażywasz, porównaj jego numer serii z numerem serii na liście. Znajdziesz go na opakowaniu. Jeśli twój lek należy do wycofanej serii, zwróć go do apteki. Możesz poprosić lekarza o receptę na bezpieczny zamiennik twojego leku.

Co jeszcze możesz zrobić? Sprawdź w poniższej galerii:

Uwaga! Leki na nadciśnienie wycofane z obrotu! Sprawdź, czy chodzi o te, które zażywasz i dowiedz się, co możesz zrobić.

Twoje leki na nadciśnienie wycofano z obrotu? Zobacz, co możesz zrobić

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Finisz kampanii. Ostatnia debata prezydencka

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Zupełne złodziejstwo! Sprzedają zanieczyszczony lek i jeszcze na tym zarabiają bo zwrotów nie ma!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska