https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjalistów potyczki z Pitagorasem

Andrzej Bartniak
Tym razem gospodarze imprezy -  Gimnazjum nr 3 - zajęli drugie miejsce. Na  zdjęciu: Kosma Mazur z klasy I, Martyna  Blum z klasy II i Paweł Liberkowski  Joachimiak, najstarszy w grupie.
Tym razem gospodarze imprezy - Gimnazjum nr 3 - zajęli drugie miejsce. Na zdjęciu: Kosma Mazur z klasy I, Martyna Blum z klasy II i Paweł Liberkowski Joachimiak, najstarszy w grupie.
Już po raz piąty organizatorzy konkursu "Pierwiastek" udowodnili, że do przedmiotów ścisłych można mieć bardzo luźne podejście.

Okazuje się, że rozwiązywanie zadań z fizyki i chemii nie musi być gorszą zabawą od kopania piłki. Przynajmniej jeśli chodzi o emocje.

Tych z pewnością nie brakowało podczas sobotniego konkursu promującego takie dziedziny wiedzy jak: matematyka, chemia, fizyka oraz informatyka. Tegoroczna edycja, niczym szczególnym nie różniła się od poprzednich. Może dlatego, że wypracowana do tej pory formuła, świetnie się sprawdza. Potwierdzała to zarówno atmosfera w sali sportowej Gimnazjum nr 3, jak i frekwencja. W rywalizacji wzięły reprezentacje trzynastu gimnazjów z powiatu świeckiego. W ciągu trzech godzin zawodnicy musieli rozwiązać dziesięć różnego rodzaju zadań. Część z nich miała formę doświadczenia. Należało np. połączyć jakieś składniki, aby otrzymać odpowiednie stężenie. Liczył się tylko pozytywny wynik, ale również czas.

Tym razem tryumfowała drużyna, broniąca barw Gimnazjum nr 1 w Świeciu w składzie : Mateusz Brzeski, Dominika Kwiecień i Paweł Joachimiak. W roli opiekuna wystąpiła Elżbieta Piotrowska.

Drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świeciu, reprezentowanego przez: Kosmę Mazura, Martynę Blum i Pawła Liberkowskiego. Zawodników do konkursu przygotowywała Elżbieta Wojciechowska.

Jak najbardziej powody do dumy ma młodzież z Gimnazjum w Pruszczu, której przypadł "brąz". Trzecie miejsce wywalczyli: Elżbieta Szmyd, Danuta Piotrowska, Katarzyna Piecuch. Opiekunem grupy był Janusz Baśniak.

Tekst i fot.


Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska