Gmina Chojnice. Uwagi o berlince

  Gmina Chojnice. Uwagi o berlince

  MARIA EICHLER

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gmina Chojnice. Uwagi o berlince

  ©fot. sxc

  Samorządowcy z gminy Chojnice zapoznali się z planami przebudowy berlinki od skrzyżowania z obwodnicą w Pawłowie do Czerska i nie wszystko im się podoba.
  Gmina Chojnice. Uwagi o berlince

  ©fot. sxc

  Cieszy fakt, że przewidziano przebudowę skrzyżowania z drogami powiatowymi w kierunku miejscowości Krojanty - Nowa Cerkiew oraz Kruszka i budowę zatok autobusowych w Szlachetnej czy Krojantach. Ale nie ma w projekcie przebudowy skrzyżowania w Pawłowie, które by uwzględniało bezpieczne skomunikowanie przejścia pieszych od ul. Stare Parcele w kierunku przystanków autobusowych do Krojant i Nowej Cerkwi oraz budowy ścieżki rowerowej od tego skrzyżowania do Rytla.

  - Robert Marszałek powiedział nam, że ta koncepcja nie obejmuje Pawłowa - mówi wójt Zbigniew Szczepański. - I że w przyszłości będzie tam zupełnie inna komunikacja.

  Samorządowcy wnioskują jednak o pilne przyjrzenie się skrzyżowaniu w Pawłowie, bo ich zdaniem powinno być wykonane w trybie pilnym, niezależnie od planowanej przebudowy drogi 22.
  Dziwią się też, że na drodze krajowej nie ma być ścieżek rowerowych do Rytla. Postulat, by jednak je uwzględnić, także znalazł się w piśmie z Chojnic.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej