Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą "Buko" chce starać się o wpis do grona organizacji pożytku publicznego. Co daje taka zmiana? Podatnicy mogą przekazywać 1 proc. podatku organizacjom z listy. Jeśli się uda, chętni będą mieli możliwość oddać swój procent miłosnikom Piły już w przyszłym roku.
Decyzję o rozpoczęciu procedury członkowie 'Buko" podjęli podczas walnego zebrania, na którym również podsumowali zrealizowane projekty, przyjęli nowych członków oraz plan pracy na ten rok. Zarząd stowarzyszenia otrzymał absolutorium.
Od marca "Buko" ma też nowy znak graficzny. - Dzięki naszemu udziałowi w projekcie Szkoła Ekonomii Społecznej, realizowanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych "Tłok" z Torunia, opracowano nowe, profesjonalne logo stowarzyszenia - mówi prezes "Buko" Wojciech Weyna.
Znaczek można obejrzeć na stronie stowarzyszenia: www.buko.las.pl. Widnieją na nim sylwetki dwóch drzew liściastych, odwołujące się do Borów Tucholskich, oraz trzy równoległe fale: zielona, symbolizująca przyrodę, oraz dwie niebieskie, oznaczające jezioro Szpitalne i Brdę.
Na logo mieści się pełna nazwa stowarzyszenia. Większą czcionką napisano ją w wersji skróconej - "Buko" - co jest nazwą pierwszej kopalni węgla brunatnego, uruchomionej w 1892 roku w Pile.
Jak informuje Weyna, w opracowaniu są znaczki dla skansenu "Kopalnia Montania" oraz materiały promocyjne stowarzyszenia, m.in. baner, nowa strona internetowa oraz pocztówki związane z miejscowością i działalnością "Buko".