https://pomorska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Gmina Lubiewo. Dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków

(RW)
Gmina dostała pieniądze na dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków, m.in plastyczne. W programie jest też terapia logopedyczna i gimnastyka korekcyjna.

Oprócz dofinansowania na projekt "Więcej, lepiej, ciekawiej - zajęcia pozalekcyjne w gminie Lubiewo", o którym już pisaliśmy w "Pomorskiej, samorząd dostał pieniądze na zajęcia dla maluchów. Obydwa projekty wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez urząd marszałkowski, przeszły pomyślnie ocenę formalną i merytoryczną. Na 282 złożone do marszałka wnioski pomysły z Lubiewa zajęły czwarte i siódme miejsce na liście rankingowej pod względem liczby zdobytych punktów.

Projekt "Edukacja przedszkolna szansą na sukces" dotyczy dzieci w wieku od trzech do pięciu lat chodzących do przedszkola w Bysławiu i Lubiewie.
Będzie mogło z niego skorzystać 60 przedszkolaków oraz jedno z rodziców tych dzieci. Na co mogą liczyć? Na dodatkowe zajęcia plastyczne, teatralne, terapię logopedyczną i gimnastykę korekcyjną. - Terapia logopedyczna i zajęcia z gimnastyki korekcyjnej rozpoczną się indywidualną diagnozą potrzeb przedszkolaków przy udziale rodziców - wyjaśnia Justyna Glazik, inspektor urzędu.

W trakcie spotkań zaplanowano wystawy prac plastycznych i przedstawienia teatralne. Oprócz tego wyjazdy do teatru, galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Rodzice będą uczestniczyli w prelekcjach na temat zaburzeń mowy i wad postawy.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, będą się odbywać od września do kwietnia przyszłego roku. Całkowita wartość projektu to 49,6 tys. zł.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zofija
Szkoda tylko ze pewnie kolejny rok maluchy z Bysławia nie beda miec angielskiego....gdzie w innych przedszkolach jest..

W jakich przedszkolach jest angielski. Prosze informacje o nich.
g
gosc
Szkoda tylko ze pewnie kolejny rok maluchy z Bysławia nie beda miec angielskiego....gdzie w innych przedszkolach jest..
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska